Kosmetyczka podróżniczki. Wersja maks!

Kosmetyczka podróżniczki w wersji maks może wydawać się duża. Cały „kuferek” biorę tylko na długie wyjazdy, jak obecne dwa miesiące w Mołdawii, lub wtedy gdy jedziemy samochodem, i nie mamy ograniczenia bagażowego. Sam kuferek jest genialny, bo ma zawieszkę, na której trzyma cztery małe kosmetyczki. Idealnie sprawdza się w warunkach namiotowo-campingowych, czy w małych łazienkach, gdzie projektant zapomniał o półkach. Kuferek składa się z czterech przezroczystych kosmetyczek (są na rzepy, można je oddzielić i używać osobno).

kosmetyczka podróżniczki

Kosmetyczka podróżniczki.

No dobra, ale o samej zawartości. Nie mam już osiemnastu lat. Wielki żal. Dlatego używam paru preparatów do pielęgnacji, dzięki którym za trzydzieści lat mam nadzieję wyglądać tak dobrze jak moja mama 😉 Prawie wszystkie moje ulubione produkty są marki Mary Kay. Używam ich od ponad 10 lat, jestem mega zadowolona z efektów.

kosmetyczka podróżniczki

Pielęgnacja podstawowa.

Mleczko 3w1 – oczyszcza, złuszcza i tonizuje. Emulsja nawilżająca z filtrem przeciwsłoneczny, mój krem na dzień. W słoiczku tłustszy krem na noc. Mam suchą skórę, więc jest mi zbawienny po co całym dniu na słońcu. Małe flakoniki to serum na dzień i na noc. No i krem pod oczy. Uff. Szczoteczka i pasta. Jeśli wyjeżdżam z dziećmi sama korzystam z ich trzonu.

Pielęgnacja dodatkowa.

Dezodorant bardzo lubię vichy, już od lat mi towarzyszy. Z kremem nawilżającym do ciała miałam bardzo długie przejścia i w końcu niezastąpiony okazał się rosyjski ecolab. Małe dwie tubeczki to satynowe usta, które uwielbiam, bo zawsze na wyjazdach zmiany temperatur i inna dieta źle działają na usta. Szampon i mydło kupuję na miejscu. Zużywa się ich dość dużo, więc nie dokładam bagażu. Biorę jednak swoje odżywki. Jeśli wyjeżdżam na tak długo jak teraz nie obejdę się również bez peelingu do twarzy. Tym razem wzięłam z kwasem glikolowym.

Makijaż.

W wersji letniej wakacyjnej: podkład CC z filtrem UV, puder mineralny by się zmatowić, róż i szminka.

That’s it!