100 głupich pytań dla bystrzaków.

Jak dziwne sprawy mogą interesować parolatka może wiedzieć tylko rodzic. Sania już w wieku dwóch i pół roku potrafił mieć wątpliwość w jaki sposób robi się szklanki czy skleja deski na stół. Z tym większą radością powitałam w naszej biblioteczce pozycję 100 głupich pytań dla bystrzaków. To zbiór (pokaźny) informacji z serii surrealistycznych. Mogą być punktem wyjścia do dyskusji lub po prostu zabawnymi opowiastkami.

100 głupich pytań dla bystrzaków

100 głupich pytań dla bystrzaków.

Jako matka, i w ogóle jako człowiek uważam, że nie ma głupich pytań. Wątpliwości można mieć zawsze i ciągle dopinguję moje dzieci, by nie przyjmowały świata ot tak, tylko starały się zrozumieć. Wszystko przecież dzieje się dlaczegoś. I dość to fascynująca sprawa o tym dyskutować.

100 głupich pytań dla bystrzaków

100 głupich pytań dla bystrzaków

100 głupich pytań dla bystrzaków

Podczas wielu naszych wycieczek wyznaczamy sobie z Sanią tematy, o których chcemy się dowiedzieć jak najwięcej. Nie udaję, że wiem wszystko, zaglądam w internet, książki, oddaję głos specjalistom. Jeśli coś wyjątkowo trapi, organizujemy wizytę w odpowiednim muzeum czy zakładzie. Sania uwielbia autorytety. Wie, że nikt nie będzie znał się na butach lepiej od szewca, a na chlebach od piekarza.

„100 głupich pytań dla bystrzaków”, to pozycja zabawna i podsuwająca rozwiązania spraw nas otaczających. Dziury w serze, łaskotanie, konie mechaniczne. Różnorodne i ciekawe. I najważniejsze – czemu wolimy czekoladę od warzyw! Wszystko na serio, tak jak lubimy, bez ściemy. Po za rzeczywiście niezbyt lotnymi pytaniami pojawiają się takie mega ciekawe również dla dorosłych – nie wiem jak wy, ale ja nie miałam pojęcia skąd się biorą paski w paście do zębów.

Książka została wydana przez wydawnictwo Nasza Księgarnia, jest spora i ciężka. Płytko, ale uwielbiam czerwień i mat okładki. Dla mnie to idealna opcja na prezent. Na pewno okaże się ciekawa dla pięciolatka, ale myślę, że również dzieciak szkolny doceni treść.

Dużo czytamy.

Jeśli tak jak my uwielbiacie czytać, zapraszamy Was do naszego czytelniczego działu. W życiu mamy dwie wielkie pasje – podróże i wolumeny właśnie.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: