4. Tydzień Dziecka w Warszawie.

W dniach 27.05-9.06 odbędzie się 4. Tydzień Dziecka. To właściwie będą dwa tygodnie, pełne koncertów, pikników, spektakli, warsztatów, wycieczek, wystaw i wszelkiego rodzaju spotkań. Ta inicjatywa zrzesza ponad 36 instytucji kultury z 12 dzielnic Warszawy, które przygotowały ponad 150 wydarzeń. Tydzień Dziecka to wspólna mapa możliwości spędzenia z dzieckiem czerwcowych dni i również poznania wspaniałych instytucji, które swoją ofertę realizują przez cały rok, nie tylko od święta.

4. Tydzień Dziecka

4. Tydzień Dziecka w Warszawie, czemu lokalne działania są takie ważne?

Pełny program znajduje się na stronie www.tydziendziecka.waw.pl. Tam też jest wyszukiwarka po dzielnicach i atrakcjach. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Pamiętam, gdy urodził się Sania, uwielbiałam spotykać się z nowymi ludźmi, odwiedzać kluby mam, kawiarnie dla dzieci, chodzić na zajęcia w zupełnie nowe środowiska. Nie umawiać się z koleżankami, z którymi nie widziałam się sto lat, i które oczekiwały streszczenia życia w dwie godziny i ciągle chciały słuchać historii porodowych. A już najbardziej nie z takimi, które wyrywają się na godzinę ze swojej hiperkreatywnej i rozwijającej pracy, podczas gdy ja doskonaliłam w tamtym czasie jedynie umiejętność wzięcia prysznica i zrobienia obiadu w ciągu 15 minutowej drzemki dziecka. Chciałam spotykać się z kobietami, które były na takim samym etapie jak ja i często być wśród nich anonimowa. Skupiać się na tym czasie, który już nigdy nie wróci, gdy dzieci są malutkie i można celebrować z nimi wyjątkowe chwile. Obserwować jak reagują na dźwięki instrumentów na koncertach, słuchają animatorek czytających książki. Patrzeć jak nieporadnie biorą pierwszy raz w życiu do ręki nożyczki i pędzle.

Lokalne inicjatywy w instytucjach kultury to wydarzenia, w których dzieje się wiele dobrego, gdzie ktoś wkłada wielkie serce w zapewnienie kreatywnych chwil, wpojenia wartości, zdrowej edukacji. Fuzja sztuki, muzyki i warsztatów, spotkania z ciekawymi ludźmi, momenty, w których spędzimy czas razem ucząc się czegoś o świecie.

4. Tydzień Dziecka to doskonały moment, by poznać bogatą ofertę kulturalną Warszawy i okolic. Weźmy razem w tym udział. Zachęcam Was do wzięcia udziału w naszych konkursach na Facebooku. Do wygrania są bilety na atrakcyjne wydarzenia w Teatrze Guliwer, Zachęcie i Muzeum Karykatury.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: