Biuro podróży nosorożki Papti – Papti i góra na horyzoncie

Jedno z pierwszych poważnych marzeń jakie wypowiedział Sania, było: “Mamo, chciałbym pojechać w podróż dookoła świata. Marszrutką”. Miał wtedy nieco ponad trzy lata, siedzieliśmy w naszej mołdawskiej kuchni podczas szalonej dwumiesięcznej podróży po Besarabii. Podróżowanie to coś co dzieci bardzo wciąga i fascynuje. Pozwala poznawać i doświadczać, dotykać tego, co na co dzień dostają tylko w książkach i opowieściach. Biuro podróży nosorożki Papti zachwyciło i siedmiolatka i czterolatkę. Pierwszy raz musieliśmy się we trójkę zmieścić w łóżku Idy, bo Sania nie chciał odpuścić kolorowych rysunków egzotycznych zwierzątek.

Biuro podróży nosorożki Papti

Biuro podróży nosorożki Papti

To seria książeczek wydawnictwa Wilga skierowanych do przedszkolaków. Papti ma biuro podróży i zwiedza świat, poznając coraz to ciekawsze osobliwości.

Jeśli korzystasz z moich poleceń książkowych będzie mi bardzo miło, jeśli zrobisz zakupy tu. To link afiliacyjny. Dzięki temu wpadnie mi grosz za moją pracę.

Biuro podróży nosorożki Papti. Papti i góra na horyzoncie

To zbiór 10 krótkich opowieści, w których rezolutna nosorożca Papti i jej towarzysze pomagają innemu zwierzakowi-klientowi ich biura podróży.

Papti poznaje zawsze charaktery zwierzaków zainteresowanych wyjazdem na wakacje i dowiaduje się, jak wygląda ich codzienne życie, jej oferta jest ściśle dostosowana do indywidualnych potrzeb wakacjowiszów. Przy okazji Papti pomaga im rozwiązać inne problemy.

Tym razem nosorożka wyrusza wraz z przyjaciółmi w rejs tratwą do ojczyzny leniwca Śpiocha – kolorowej dżungli nad rzeką Amazonką. Zawiera tam mnóstwo znajomości z przedstawicielami nieznanych jej (i dzieciom) dotąd gatunków zwierząt. Aby pomóc nowym przyjaciołom wybrać się na niezapomniane wakacje, Papti otwiera we wnętrzu rozłożystego baobabu oddział swojego biura podróży. Wyzwania czekają! Jaki wyjazd wymyślić dla piranii, które nie mogą opuszczać wody? Co doradzić Tarzanowi – śwince pekari, która marzy o tym, by potarzać się wśród chmur? I jak pomóc pancernikowi Teodorowi, który jest zmęczony pracą listonosza? Te historie pobudzają wyobraźnię dzieci.

Pełne humoru i ciepła opowiadania zostały napisane w długości idealnej dla przedszkolaków. Można dozować lekturę na co wieczór, lub łyknąć więcej (moje dzieci nie znają umiaru w temacie).

Biuro podróży nosorożki Papti
Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: