Ciepłe picie zimą – butelki bobble.

Czy to zima, czy to lato, pić trzeba. Nawet przy ujemnych temperaturach zdarza nam się zatracić na parę godzin w lesie, na plaży (kochamy Bałtyk na minusie) lub na mieście. Czasem odbieram Sanię z przedszkola, a on dziesięć metrów za bramą zaczyna jęczeć, że musi się napić. Plastikowa butelka już dawno odeszła u nas do lamusa, a te z filtrem węglowym dość szybko wyziębiają płyny, bo nie są termiczne. Ale ale, my podróżujący rodzice, musimy mieć rozwiązania na outdoor w każdym warunkach. I tak ciepłe picie zimą pijemy. Mamy butelki bobble, kolorowe, stalowe, wygodne.

butelki bobble

Ciepłe picie zimą.

Zimą, tak samo jak i latem, musimy pić około dwóch litrów dziennie. To ma wielkie znaczenie, zarówno dla naszego metabolizmu, blokowania rozwoju infekcji czy suchości skóry. W nagrzanych pomieszczeniach wilgotność często spada do 20-30%, a nas dusi suchy kaszel. Ciepłe picie zimą rozgrzewa w czasie spacerów i miłej aktywności fizycznej – czy są to biegówki, sanki, czy zwykłe lepienie bałwana – pocimy się i potrzebujemy pić. By nasz organizm dobrze przyswajał płyny nie wystarczy haustem wlać w siebie całego litra popołudniem. Trzeba sączyć po troszeczku cały dzień.

butelki bobble

Od dawna już nie używamy jednorazowych butelek. Staramy się wyznawać zasadę, iż nie segregacja śmieci, a ograniczenie plastiku jest najlepszym rozwiązaniem dla przyszłości. I tu wkroczyły na naszą scenę:

Butelki bobble.

Są kolorowe, ze stali nierdzewnej, wyposażone w podwójne ścianki próżniowe, nie zawierają Bisfenolu A, czyli potocznego BPA. Odpowiednie na wodę, kawę, herbatę czy cokolwiek innego. Trzymają ciepłe i zimne. Sprawdzi się więc zarówno na rozgrzanie zimą, jak i przytrzymanie zimna latem.

Producent obiecuje trzymanie gorąca przez 12 godzin, a ciepła przez 24. I ma rację. Ostatnio zaparzałam kawę w parku wodą z butelki bobble dwie godziny po uzupełnieniu. Udało się idealnie. Dzięki temu, że to butelka, a nie kubek termiczny dużo lepiej trzyma temperaturę. Pojemność to 440 ml. Butelki bobble można myć w zmywarce. Jest to produkt na lata, odpowiedni dla dzieci, młodzieży i dorosłych. U nas będę się już długodystansowo przewijać.

Butelki bobble insulate możecie kupić tu.

ciepłe picie zimą

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: