Co widzimy w gwiazdach.

Gdybym miała wybrać sprawę, która mnie w rodzicielstwie męczy najbardziej, to padłoby na głupkowate książeczki dla dzieci. Chętnie bym wymazała z życia ten dzień, gdy kupiłam pierwszą Kicię Kocią, którą Sania pokochał tak, iź szybko wpadł na pomysł posiadania wszystkich, do tego stopnia, że przestałam w pewnym momencie wchodzić z nim do naszego sklepu osiedlowego z winem i książkami. Jestem w tych matek, które łudziły się, że ich dzieci będą kochały tylko drewniane klocki, szmaciane lalki i książki z piękną kreską. A dzieci jakie są, wiadomo – mają nosa do najcięższej tandety ever. Ida też raczej wpadnie w ten nurt bo mamy już za sobą pierwszą histerię w sklepie obuwniczym, gdy musiałam jej prawie wyrywać różowe trampki. Na szczęście przyszliśmy wtedy po kalosze dla Sani. Jasnym światłem w tych rodzicielskich zmaganiach są takie książki jak Co widzimy w gwiazdach. Przecudnej urody kreska, znakomita, dopieszczona treść, zero infantylnego pitolenia. Nasza Księgarnia wydała podręcznik do astronomii dla parolatków.

Co widzimy w gwiazdach

Co widzimy w gwiazdach.

Niebo zostało rozłożone na kawałki w każdej płaszczyźnie. Nie ma już dla ciężki pytań, gdy w jakiejś innej książce przypadkowo padnie niedopowiedziana ciekawostka z zakresu Milky Way. Od pierwszej do ostatniej strony opowiedziane są konstelacje, gwiazdy, zawieszenie w kosmosie. W jaki sposób zostały nazwane, jak działa system słoneczny. To jedna z tych książek na półkach dziecięcego pokoju, które chętnie pożyczam, gdy potworki już śpią. Rozdziały i podrozdziały są krótkie i konkretne.

Co widzimy w gwiazdach

Co widzimy w gwiazdach

Co widzimy w gwiazdach

Moim sposobem na to, by Sania nie tylko nie stracił zainteresowania, ale również chciał znać więcej, jest czytanie tej lektury etapami. To olbrzymia dawka poważnej wiedzy, nie do przejedzenia na przykład na dobranoc. Czytamy w kawałkach dniem, gdy mamy komfort np. snu Idy, lub gdy bawi się z nią Podróżujący Tata w innej części mieszkania. Gdy możemy te trudne słowa przegadać, wspomóc się wiedzą z ajpada, uzupełnić to co jest niejasne. Nigdy nie wstydzę się przyznać przed dziećmi, że czegoś nie wiem, nie próbuję im mydlić oczu bajeczkami.

Co widzimy w gwiazdach

Co widzimy w gwiazdach

Co widzimy w gwiazdach

Co widzimy w gwiazdach

Co widzimy w gwiazdach to genialna nowość wydana przez Naszą Księgarnię. Bardzo polecamy!

Wpadajcie na Naszą Księgarnię na zakupy. A do nas na inne polecenia książkowe.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: