Miejsca Przyjazne Dzieciom • Copernicus Toruń Hotel.

Podróżowanie z dziećmi logistycznie nie jest trudne, jeśli wybiera się kwatery, w których pociechy są mile widziane. Nowo powstała inicjatywa Miejsca Przyjazne Dzieciom pozwoli rodzicom wybierać takie hotele, agroturystyki czy pensjonaty, w których wszyscy członkowie rodziny będą mogli godnie i prawdziwie odpocząć. My dorzucamy swoje trzy grosze, pisząc o Copernicus Toruń Hotel, w którym czuliśmy się wyjątkowo komfortowo. Toruń, położony w północnej części centralnej Polski jest łatwo osiągalny z wielu miast. To miasto, które słowo „dzieci” powinno mieć w sloganie, bo jest tu dla maluchów i starszaków mnóstwo atrakcji. A skoro o atrakcjach mowa, to mam dla Was dobrą informację o konkursie, w którym nagrodą będzie wyjazd do Legolandu! Czytajcie tego posta do końca!

Copernicus
Pocztówka na Toruń.

Copernicus to Miejsce Przyjazne Dzieciom.

Copernicus

Najpierw to, co liczy się dla dzieci, czyli dwa, zewnętrzny i wewnętrzny, place zabaw. W tym obok budynku, nad Wisłą, dzieciaki poszaleją na zjeżdżalni, pogrzebią w piasku, pobujają się na koniku. Jest wspaniała karuzela. Młodsze mogą zażyć ulubionego relaksu w huśtawce.

Copernicus

Copernicus

W środku hotelu znajduje się obszerna sala zabaw, w której jest tyle atrakcji, że nawet najbardziej wymagającą dziatwę ciężko znudzić. Trampolina, tunele, ściana do rysowania, długie metry torów kolejowych.

Copernicus

Copernicus

Copernicus

Kolejna atrakcja – strefa basenowa, także jest stworzona z myślą o najmłodszych. Brodzik z fontanną grzybkiem, gdzie woda jest cieplejsza niż w dużym basenie pozwoli na bezpieczną zabawę. Pod okiem ratownika oczywiście.

Copernicus

Copernicus

Copernicus

Copernicus

Z dodatkowych atutów – kręgle, nawet nie wiedziałam, że czterolatek może się tak bardzo w tą grę wkręcić, oraz SPA i fryzjer, ku chwale mam.

My mieszkaliśmy w dużym apartamencie na czwartym piętrze (nr 432), choć nazywany jest dyplomatycznym, to jest to też idealna opcja dla rodzin. Taras z widokiem na rzekę i miasto, biurko dla pracującej mamy (♥), a dla dzieci największa z radości – wanna, do tego tu z widokiem przez panoramiczne okno. Na życzenie obsługa wstawia turystyczne łóżeczka. Nam nie wstawiła, bo dzieci sobie tego nie życzyły. Z mamą śpi się najlepiej.

Będzie nam miło, jeśli zarezerwujesz klikając w ten link. Dla Ciebie nie będzie różnicy w cenie, a nam wpadnie grosz do podróżniczej skarbonki. 

Copernicus

Copernicus

Copernicus

Copernicus

Copernicus

Mogłabym długo się głowić nad tym, co jest w Copernicusie naj. Bo wszystko jest fajne, ale zupełnie wybitne okazały się być śniadanie. Nawet osoba z najbardziej wymagającą dietą nie wyjdzie z restauracji hotelowej głodna. Stoły są suto zastawione właściwie chyba każdym produktem dostępnym i znanym. Absolutnie zachwycające są słodkie bułeczki (przed 8 były jeszcze ciepłe) oraz duży wybór mlek roślinnych.

Copernicus

Copernicus

Copernicus

W takim miejscu jak Copernicus z dziećmi odpoczywa się totalnie, najlepszą rekomendacją może być to, że nasz piechur Sania, który zawsze jest głodny atrakcji w terenie, tym razem nadzwyczaj często przebąkiwał, że chce wracać już do hotelu. Choć w Toruniu atrakcji jest cała masa, o tych, które odwiedziliśmy możecie przeczytać tu.

Copernicus

Copernicus

Copernicus

Copernicus

Copernicus

Zobacz rownież: