Courtyard Gdynia Waterfront.

Choć mentalnie bliżej mi do kameralnych miejsc, to w dobrych hotelach sieciowych uwielbiam to, że zaskoczona mogę być tylko na plus. Wybierając nocleg w Courtyard Gdynia Waterfront wiedziałam, że pościel nie będzie śmierdzieć starym petem, w pokoju dopasowane będą kolorami poduszki do stołków, w telewizorze znajdę program z bajkami by udobruchać dzieci na dobry początek podróży, a na śniadanie najemy się godnie przed kolejnym odcinkiem podróży. Dołóżcie do tych oczywistości fenomenalny widok na port w Gdyni. Czego chcieć więcej?

Courtyard Gdynia Waterfront

Courtyard Gdynia Waterfront.

Wiadomo, że hotele z grupy Marriott są bardziej biznesowe niż nastawione na dzieci, ale profesjonalizm i uprzejmość obsługi rekomenduje brak atrakcji specjalnych. Z resztą, po co one, jeśli tyle ich w okolicy. Courtyard Gdynia Waterfront stoi w samym porcie. Z okien pokoju widzieliśmy zabytkowe statki, akwarium gdyńskie, i totalny, zachwycający bezkres.

Courtyard Gdynia Waterfront

Courtyard Gdynia Waterfront.

Miłym miejscem jest taras na trzecim piętrze – ogromny, zazieleniony, od strony wody. Najlepsza miejscówka na zachody słońca.

Courtyard Gdynia Waterfront.

Nasz pokój był standardowy, a i tak miejsca było sporo, kręcone fotele na kółkach zajęły Sanię na godzinę, ale dopiero po zachodzie słońca. Bo wcześniej przyklejony był do szyby. Lubimy też buszować po ulotkach, mapkach i gadżetach hotelowych. Tu się postarali – oglądanie opcji tras biegowych, wypożyczenia rowerów, i innych atrakcji dały nam kolejne kwadranse zabawy. Miłym gestem były również maskotki żółwiki dla dzieci.

Courtyard Gdynia Waterfront

W pokoju lubię tą kojącą kolorystyczną spójność. Szarości z turkusem to nasza bajka, z jednej strony minimalizm, z drugiem funkcjonalność.

Śniadanie to poezja.

Serwowane od 6.30 (wreszcie nie byliśmy przed czasem!), w opcji total full. Owoce, warzywa, sery, wędliny, chleby, bułki, ciasteczka, twarożki, na ciepło, na zimno, na z uśmiechem. Ale najlepsze były gofry z logo hotelu. Grande love!

Courtyard Gdynia Waterfront

Courtyard Gdynia Waterfront

Lokalizacja hotelu Courtyard Gdynia Waterfront jest optymalna. Na uboczu, ale w centrum. Blisko do każdej opcji. Następnego dnia mieliśmy przed ósmą pociąg do Słupska, zdążyliśmy bez pośpiechu i zadyszki.

Wybrzeżem Województwa Pomorskiego idziemy we współpracy z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną. Zajrzyjcie do naszych kategorii: POMORSKIEDOBRE JEDZENIE POMORSKIEDOBRE SPANIE POMORSKIE.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: