Dinozaury od A do Z. Fantastyczny album dla małych paleontologów!

Choć Sania zdecydowanie deklaruje, że zostanie inżynierem-robotykiem, to jednak jego poboczną największą pasją są wielkie jaszczury. Dinozaury od A do Z to album w poręcznym, mniejszym formacie. To chyba najbardziej konkretne i obszerne kompendium wiedzy o wymarłych gadzinach. Sprawił mojemu siedmiolatkowi wielką radość.

Dinozaury od A do Z

Dinozaury od A do Z

Wydawnictwo Kropka to fantastyczna kreska, doskonała jakość i ciekawa treść. Dinozaury od A do Z już w tej chwili mogę wpisać na listę bestsellerów, które zajmują Saszę na długie kwadranse. Wprowadzenie jest lekkie – wytłumaczenie co to są dinozaury, kiedy żyły, dlaczego wymarły, skąd o nich wiemy, oraz jak powstają skamieniałości. Na osi czasu dowiemy się kiedy dominowały jakie gatunki i dlaczego. Potem krótka instrukcja jak korzystać z księgi. No i zaczynamy.

Od A do Z zgromadzone są wszystkie dziwne nazwy, na których można sobie połamać język (ulga, że już starszak literuje, a czytanie to kwestia tygodni). Po za nazwą i krótkim opisem najważniejszych preferencji behawioralnych i żywieniowych, są informacje o tym, kiedy dany gatunek żył, jaką miał wielość i gdzie został znaleziony. Jest schematyczna skala “do człowieka” oraz przecudnej urody schematyczne, pełne kolorów rysunki dinozaurów.

Opracowania gadów dokonali pracownicy Muzeum Historii Naturalnej w Londyniem, pod redakcją dr Matthew G. Baron, a autorem rysunków jest Dieter Brown.

Dinozaury od A do Z

Nasza biblioteczka

Jeśli korzystasz z moich poleceń książkowych będzie mi bardzo miło, jeśli zrobisz zakupy tu. To link afiliacyjny. Dzięki temu wpadnie mi grosz za moją pracę.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: