Dinozaury. Skamieliny i pióra.

Mówi się, że dinozaury to wielka pasja parolatków. Największa wiedza w tym temacie jest w wieku 5-6 lat, gdy pamięć jest tak niesamowita, iż bez problemu chłonie irracjonalnie ciągnące się zbitki sylab. Sprawdzam właśnie tą teorię na Sani jest na sto procent. Nie tylko pamięta nazwy, również po łacinie, ale też ogarnia które latały, które były roślino, a które mięsożerne. Brawo on! Mogłam więc zaopatrzyć nas w kolejną książkę – Dinozaury. Skamieliny i pióra.

Dinozaury

Dinozaury. Skamieliny i pióra.

Dlatego nasza bliblioteczka w temacie się poszerza. Szukamy nowych inspiracji, wiadomości i coraz poważniejszych treści. Wydawnictwo Nasza Księgarnia wydało książkę Dinozaury. Skamieliny i pióra. To naukomiks, całość ma treść właśnie w formie małych obrazków i drobnych uwag. Lekko przydymione kolory, szczegółowa grafika, solidne wydanie. Mega ciekawe jest to, że całość jest potraktowana stratygraficznie. Wiedza zapodawana jest na moment danej daty, co doskonale uzmysławia dzieciom, co wiedziano o dinozaurach w kolejnych wiekach. Dla Sani to temat bardzo na czasie – ostatnio nadaje w tonie: “czemu ludzie kiedyś myśleli, że ziemia jest płaska”.

Jeśli korzystasz z moich poleceń książkowych będzie mi bardzo miło, jeśli zrobisz zakupy tu. To link afiliacyjny. Dzięki temu wpadnie mi grosz za moją pracę.

Treść to rzetelny zbiór informacji o historii patrzenia na wielkie jaszczury, dużo tu nazwisk, faktów i ciekawostek. To już nie lekka historyjka z Opowiedz mi mamo co robią dinozaury. Po za informacjami serioserio są wstawki z żarcikami na poziomie parolatków jak w klasycznych komiksach. To nie jest książka dla kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę z paleontologią, to pozycja idealnie wpasowująca się w pogłębienie pasji u małych odkrywców dawnego świata.

Dinozaury

Dinozaury. Skamieliny i pióra.

Dinozaury. Skamieliny i pióra.

Dinozaury. Skamieliny i pióra.

Książka uzupełnia wiedzę i wprowadza wiele nowych faktów. Jest również szansa, by uświadomić dzieciom jak działają mechanizmy nauki, ile pracy trzeba włożyć w badania i jak szybko tracą one na aktualności. Bardzo to jest prawdziwe. Kiedy studiowałam archeologię, nasz profesor od Grecji egejskiej mawiał, iż artykuł w chwili publikacji nie jest już aktualny, tak szybka nauka idzie do przodu. Każde kolejne odkrycie może całkowicie zrewolucjonizować to co teraz uważamy za pewnik. To też jest lekcja na życie dla dzieci.

Dinozaury. Skamieliny i pióra.

Dinozaury. Skamieliny i pióra.

Dinozaury. Skamieliny i pióra.

O książkach piszemy dość regularnie – oto co już zdążyliśmy polecić na blogu.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: