Dzień Dziecka 2019 na Mazowszu. #cotusiędzieje

Siłą rzeczy staliśmy się specjalistami od Mazowsza i okolic Warszawy. Codziennie dostaję od Was wiadomości z pytaniem gdzie pojechać, jak spędzić czas. Dlatego zdecydowałam, że będę co jakiś czas puszczać posta z informacjami o tym co w lokalnych instytucjach kultury piszczy. Dzień Dziecka 2019 na Mazowszu zapowiada się szalenie interesująco. Sprawdź czy jakiś ciekawy koncert, piknik czy muzeum nie znajdzie się na trasie Twojej wycieczki.

Dzień Dziecka 2019 na Mazowszu.

Milanówek

Dzień dziecka 2019 na Mazowszu

Wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Milanówku, Szkołami Podstawowymi nr 1, 2, 3, Przedszkolem nr 1, ZHP w Milanówku, Miejską Biblioteką Publiczną, Strażą Miejską, Szkołą Językową Language Station, MPWiK oraz Projekt Milanówek gorąco zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach!

1 czerwca spotkamy się na tradycyjnym już Letnim Biathlonie Milanowskim w SP nr 2, a także na spektaklu teatralnym pt. „Bajeczna fiesta” w wykonaniu Teatru Kultureska oraz na rodzinnym pikniku w Ochotniczej Straży Pożarnej.

2 czerwca na terenie parku „Zielony Dołek” weźmiemy udział w grze terenowej, w trakcie której będziemy wykonywać różne zadania.

PROGRAM:
1 CZERWCA
Od 9.30
IV LETNI BIATHLON MILANOWSKI
Szczegóły: www.sp2milanowek.superszkolna.pl oraz www.mckmilanowek.pl
12.00
SPEKTAKL TEATRALNY pt. „Bajeczna fiesta”
w wykonaniu Teatru Kultureska
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 przy ul. Literackiej 20

13.00 – 18.00
RODZINNY PIKNIK w Ochotniczej Straży Pożarnej.
Tyrolka, Szpital Polowy, Obóz Legionistów Rzymskich, karetka,
warsztaty, pokazy i niespodzianki.
Miejsce: ul. Warszawska 18

2 CZERWCA
15.00 – 18.00
„JESTEM ZWYCIĘZCĄ” artystyczno-sportowa gra
terenowa. Strefy aktywności, warsztaty, konkurencje,
autobus piętrowy, lody, nagrody.
Miejsce: „Zielony Dołek”, przy ul. Krótkiej 10

Żabia Wola

Zapraszamy do wzięcia udziału w festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Spotkajmy się w sobotę, 1 czerwca, o 10:00 na terenie Domu Kultury w Żabiej Woli. Czeka na Państwa wiele atrakcji!

dzień dziecka 2019 na Mazowszu

Podkowa Leśna

Dzień dziecka 2019 na Mazowszu

Gra o wolność – gra miejska, zapisy i start godz. 12.00 przed Pałacykiem Kasyno
W grze odbywającej się na terenie Parku Miejskiego mogą wziąć udział osoby dorosłe, dzieci i młodzież. Przy stanowiskach z planszami edukacyjnymi opartymi na archiwalnych materiałach uczestnicy będą odpowiadać na pytania związane z okresem PRL- u. i wyborami 4 czerwca 1989 roku. Częścią gry będą zabawy i aktywności sportowe z czasów PRL. Uczestnicy gry otrzymają atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna im. P. Gojawiczyńskiej, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy, Podkowiańskie LO nr 60, Szkoła Podstawowa im. Św. Teresy, Stowarzyszenie Podkowa Sportowa, Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowa Leśna, LGD Zielone Sąsiedztwo, Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich

Otrębusy – Dzień Dziecka 2019 na Mazowszu

Koncert Baletowy jest zwieńczeniem rocznej pracy szkoły baletowej i zespołu Młody Balet Polski. Będzie to opowieść o drodze do dojrzałości artystycznej tancerza.

czerwiec 2019 na Mazowszu

 

 

Boisko UKS Ołtarzew – Dzień Dziecka 2019 na Mazowszu

Dzień dziecka 2019 na Mazowszu

1 czerwca – sobota – w godz. 15:00-19:00

DZIEŃ DZIECKA z UŚMIECHEM
Zapraszamy na festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka na terenie boiska sportowego UKS Ołtarzew. W razie niepogody bawimy się w hali namiotowej na terenie boiska.
Wstęp wolny

W programie:
RAZ, DWA, Trzy – śpiewasz Ty!
Koncert dla dzieci połączony ze wspólną zabawą, konkursami i tańcem w wykonaniu zespołu SONANTO

Gry i zabawy sportowe, gry XXL z Animator ABC dziecka
Występy dzieci uczęszczających na zajęcia w Domu Kultury „Uśmiech”:
taniec nowoczesny, hip-hop – Happy Dance Studio
balet, akrobatyka – Akademia Ruchu Ecarte
studio piosenki – Klaudia Drożdżyk

Inauguracja XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom
przygotowana przez Bibliotekę Publiczną w Ożarowie Mazowieckim
„Lokomotywę” czytają: Radni, Straż Miejska i Ożarowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Warsztaty łucznictwa tradycyjnego.poprowadzi Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego
Fotobudka „Pan Aparacik”
Dmuchańce, malowanie buzi, poczęstunek popcorn, lody, hot-dogi, kiełbaski.

Ożarów Mazowiecki, ul. Szkolna 2 – Dzień Dziecka 2019 na Mazowszu

Dzień dziecka 2019 na Mazowszu

Odjazdowy Bibliotekarz – rajd rowerowy – 2.06.2019, g. 9.00, Boisko UKS Ołtarzew. Coroczny przejazd rowerowy na trasie Ożarów Mazowiecki – Palmiry – Ożarów Mazowiecki. Jedziemy jako rajd towarzyszący Rajdowi im. Janusza Kusocińskiego. Bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek jako znak rozpoznawczy zakładają element ubioru w kolorze pomarańczowym. Opłata w wysokości 10 zł do wniesienia na miejscu startu lub w Biurze OUTW ul. Konotopska 4.

Pruszków – Dzień dziecka 2019 na Mazowszu

dzień dziecka 2019 na Mazowszu

Miejski Ośrodek Kultury im. Aleksandra Kamińskiego “Kamyka” w Pruszkowie zaprasza na sztukę pt. “Toruńskie pierniki” w wykonaniu Autorskiego Teatru Młodego Widza.
W skład teatru wchodzą Pan Artur Gotz, znamienity aktor i wokalista, oraz muzyk Pan Dawid Ludkiewicz.

„Toruńskie pierniki – najwspanialsze na świecie
Każdy się o tym przekonał – teraz i Wy wiecie!”
Ciasteczka z Torunia zdobyły ogólnopolską, a nawet międzynarodową sławę, ale mało kto wie w jaki sposób rozpoczęto produkcję tych smakołyków w nadwiślańskim grodzie.
Legenda opowiada o losie biednego cukiernika Bogumiła, który zakochuje się w Kasi, córce mistrza Bartłomieja. Niestety nie może się z nią ożenić, ponieważ ojciec jego wybranki chce wydać Kasię za mąż za starszego, ale za to bogatszego Pankracego… Załamany i smutny Bogumił rozpoczyna tułaczkę po świecie czyniąc dobre uczynki. Ratuje kiedyś tonącą pszczołę i od tej pory zaczyna pomagać mu całe leśne królestwo. Do Torunia przybywa wreszcie król i czekają na niego rozmaite niespodzianki…

Sprzedaż biletów od 27.05. w godzinach pracy kasy MOK. Wstęp 8zł od osoby. Zwrotów biletów nie przyjmujemy!

2 czerwca godz.12:00 / niedziela/
Miejski Ośrodek Kultury im. A. Kamińskiego
ul. Bohaterów Warszawy 4, Pruszków
Organizator: MOK – „Kamyk” w Pruszkowie
tel.: (22) 728 39 40, 42, 44
www.mok-kamyk.pl

Milanówek – Dzień Dziecka 2019 na Mazowszu

dzień dziecka 2019 na Mazowszu

Dzień dziecka z iluzjonistą w Starym Kinie
Rafał Mulka półfinalista Mam talent – „Magiczna podróż”
godz. 14:00

Mamy przyjemność zaprosić Państwa w świat pełen magii, rzeczy niewytłumaczalnych i niesamowitych – świat pełen oryginalnych i zaskakujących Iluzji w wykonaniu jednego z najlepszych polskich iluzjonistów Rafała Mulki – twórcy Beskidzkiego Teatru Iluzji, półfinalisty programu Mam Talent, autora wirtualnego projektu Akademia Magii, który obejrzało już ponad 5,5 mln. widzów…
„Magiczna podroż” to połączenie dwudziestoletniego doświadczenia scenicznego, czyli zarówno własnych autorskich efektów magicznych jak i trików wykonywanych przez największych iluzjonistów na świecie. Podczas 45-cio minutowego przedstawienia widzowie wkraczają w baśniowy świat magii w którym nowoczesna iluzja przenika się z grą aktorską, humorem słownym i sytuacyjnym, muzyką i światłem tworząc wspólnie z widownią zaskakujące, interaktywne, rodzinne magiczne show. Autorskie rozdzielanie i lewitacja tułowia, teleportacje, latające stoły, pojawiające się i znikające przedmioty, mnóstwo interakcji i dobrej zabawy oraz walory artystyczne sprawią, że zarówno dziecięca jak i dorosła część widowni z zachwytem będą uczestniczyć w spektaklu. W magicznym świecie Beskidzkiego Teatru Iluzji możliwe jest wszystko nawet wyczarowanie śnieżnej zamieci w środku lata.

Bilet wstępu 35zł- tylko przedsprzedaż

Grodzisk Mazowiecki

Dzień dziecka 2019 na Mazowszu

Zapraszamy przede wszystkim najmłodszych na Koncertową Mediatekę:)
2 czerwca, o godz. 16.00 odbędzie się koncert p.t. “Rozśpiewany Disney” to niezwykły koncert w wykonaniu aktorów warszawskich scen muzycznych ( Teatr Rampa, Roma, Teatr Syrena) ,którzy gwarantują najwyższy poziom wykonawczy znanych i lubianych utworów.

Ponadczasowe przeboje z bajek Walta Disneya sprawiają, że koncert ten jest doskonały zarówno dla dziecka jak i dla dorosłego widza. Można w nim usłyszeć dynamiczne utwory i wzruszające ballady z takich filmów jak “Kraina Lodu”, “Viana”, “Toy Story”, “Mała syrenka”, “Mulan” czy “Księżniczka i żaba”. To magiczny czas pełen wspomnień i poruszeń.

Wokaliści: Weronika Kryczka, Aleksandra Kosiorek, Piotr Janusz
Przy fortepianie: Krzysztof Brzeziński

Wstęp wolny!
Przed koncertem zapraszamy na skromną niespodziankę przygotowaną przez pracowników Mediateki 🙂
Wydarzenie dla każdego, kto chce poczuć dziecięcą radość z życia 🙂

Sierpc, Muzeum Wsi Mazowieckiej

dzień dziecka 2019 na Mazowszu

2 czerwca Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza wszystkie dzieci – małe i duże do udziału w imprezie plenerowej „Dzień Dziecka w skansenie”. W programie wydarzenia znalazły się zabawy i konkursy z nagrodami dla całej rodziny, pokazy dawnych zajęć wiejskich, zapomnianych rzemiosł, degustacje tradycyjnego jedzenia, kiermasz produktów regionalnych i zabawek oraz koncerty.

Muzeum Wsi Radomskiej

dzień dziecka 2019 na Mazowszu

To już czwarty rok z rzędu kiedy to Muzeum Wsi Radomskiej, Centrum Helen Doron Radom oraz potężny skład ludzi, dla których życie jest pasją, zapraszają na niezwykłe wydarzenie pod nazwą „WYPRAWA RODZIN – CZAS WYOBRAŹNI” – jest to impreza w formie gry terenowej przeznaczonej dla całych rodzin. Na szlaku uczestnicy spotykają różnorakie warsztaty, bazy edukacyjne, bazy sprawnościowe i wiele ciekawych miejsc, które co roku są miłą niespodzianką. Cała impreza odbywa się w sielskim otoczeniu Muzeum Wsi Radomskiej czemu towarzyszy wielka radość wszystkich uczestników bo to jest naprawdę magiczne miejsce. Towarzyszyć nam będą bazy w różnych kategoriach nauka, sztuka, sport i zdrowie oraz uważność. Przygotowujemy dla uczestników około 30 niezapomnianych atrakcji, które zabierzecie ze sobą w dalszą podróż jako cenne doświadczenie i wspomnienia.

Mława – Dzień Dziecka 2019 na Mazowszu

dzień dziecka 2019 na Mazowszu

2 czerwca zapraszamy wszystkie  dzieci  do wspólnego świętowania Dnia Dziecka!

Najmłodszych Zapraszamy już od godz. 10.00 do kina Kosmos na bajkę, a od 12.00 do Miejskiego Parku w Mławie.

W tym roku, podobnie jak rok temu, zaaranżowaliśmy atrakcje dla dzieci na terenie całego parku. Znajdziemy tam kąciki tematyczne, dmuchane zjeżdżalnie, wystawców – jak i różnego rodzaju atrakcje przygotowane wspólnie przez policję, straż pożarną, harcerzy, Urząd Miasta Mława, Miejski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, bibliotekę, muzeum, a także szkoły i przedszkola.

Tego samego dnia będziemy także wspólnie świętować obchody
II Mławskiego Święta Pszczoły.

O godz. 17.00 zapraszamy do udziału w imprezie sportowej Cała Mława Biega odbywającej się pod patronatem Burmistrza Miasta Mława. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 16.00.

Konstancin-Jeziorna

dzień dziecka 2019 na Mazowszu

Tego dnia wszyscy jesteśmy dziećmi! Zapraszamy do wspólnej zabawy, a atrakcji będzie mnóstwo. Dmuchane zabawki, rodzinne warsztaty oraz występy artystów, goszczących na scenie amfiteatru, wśród których będą brzuchomówca z wesołą lalką Czocherem oraz koncert piosenek do tekstów Juliana Tuwima. Park Zdrojowy odwiedzą Pingwiny z Madagaskaru oraz papierowy teatr Kamishibai. Ponadto w programie strefa zabaw podwórkowych, zawody sprawnościowe, warsztaty handemade. Zapraszamy również do obozowiska harcerskiego. Druhowie z ZHP Uroczysko Konstancin zapraszają do wehikułu czasu oraz happening „Pokolenie wolności”.

Piaseczno

Dzień dziecka 2019 na Mazowszu

2 czerwca 2019 roku odbędzie się impreza MIASTO DZIECI z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie odbędzie się w trzech miejscach w samym centrum Piaseczna.

PLAC PIŁSUDSKIEGO (Rynek) godz. 12.00 – 19.00
Park Rozrywki
Dmuchany plac zabaw i trampolina

ZAKĄTEK KULTURY (skwer pomiędzy Urzędem Gminy a Przystankiem Kultura) godz. 12.00 – 18.00
Spektakle dla dzieci:
12:30 – Teatr KUFFER – “Mała Królewna”
14:00 – “Beata co bajki wyplata”
15:30 – TEN TEATR – “Skrzypczaki”
17:00 – Teatr FUZJA – “Elmer słoń w kratkę”
Spotkania z animatorami teatru
Warsztaty dla dzieci

SKWER KISIELA
Cud Miód – Piknik Pszczeli godz. 12.00 – 17.00
Namiot edukacyjny
Warsztaty plastyczne
Konkursy z nagrodami
Stoiska z ziołami, miodami i kosmetykami z produktów pszczelich

Stoisko Wydziału Gospodarki Odpadami UMiG Piaseczno
Warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów
Zabawa “wKOŁO ODPADÓW” z nagrodami

Nowy Dwór Mazowiecki

dzień dziecka 2019 na Mazowszu

Julinek

Dzień dziecka 2019 na Mazowszu

Siedlce

dzień dziecka 2019 na Mazowszu

3 czerwca o godz. 10.00 na Skwerze przy fontannie przy ul. Pułaskiego w Siedlcach rozpocznie się spotkanie, promujące książkę Hanny Piotruk “Cześć, jestem Ączek Zajączek”.

Kampinos

Dzień dziecka 2019 na Mazowszu

 

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: