EKOMISJA – super edukacyjna książka dla dzieci

Wierzę, że małymi czynami możemy zmienić świat. Opowieść o dziewięciolatkach, którzy chwytają sprawy w swoje ręce i doprowadzają do ulepszenia jakości życia swojego podwórka. W absolutnie fantastyczny sposób, w kolejnych rozdziałach opisane są arcyciekawe rozwiązania nieskomplikowanych działań, które wdrożone na szeroką skalę byłyby dobrem totalnym. Prawdziwa EKOMISJA!

Jeśli korzystasz z moich poleceń książkowych będzie mi bardzo miło, jeśli zrobisz zakupy tu. To link afiliacyjny. Dzięki temu wpadnie mi grosz za moją pracę.

Ekomisja

Ekomisja, Ada i Romek

Sylwia Wojciechowska jest autorką książek dla dzieci, której szczególnie bliskie są wątki inicjatyw społecznych i działań ekologicznej. Ada i Romek to bliźniacy, zupełnie różni, ale na swój sposób walczący o dobro planety w jednym szeregu. To pokazuje w fajny sposób, że możemy być różni, i to jest super, ale odpowiedzialność za przyszłość Ziemi jest nasza wspólna.

Ekomisja

I mamy tu:

Segregację śmieci. Dokładny opis, co do czego, dlaczego i jak. Samodzielnie uszyte woreczki na warzywa i owoce, niechęć do plastikowych butelek, i wszystkich jednorazowych papierków po słodyczach.

Sprzątanie świata. Chodzenie po lasach, parkach z workami i uwalnianie natury od szkodliwej działalności człowieka.

Własne środki czystości na sodzie i occie, są proporcje i przepisy. Wytłumaczone szkodliwość i syf.

Renowacja mebli. Drewniane, solidnie wykonane sprzęta starczają na dłużej, można je odnawiać i szanować. Nowoczesne meble ze sklejki to jednorazy, które szybko trafiają na śmietnik.

Smog i oczyszczacze powietrza. Szkodliwość fabryk, ogrzewania i polityki węglowej. Brawo!

Ekomisja to też praca zespołowa i przyjaźń też jest tu istotna. Świetna, prosta, zachęcająca i pełna motywacji droga, by ulepszyć codzienność.

Tu są przepisy na odpowiedzialność społeczną, życie w zgodzie z naturą.

Książka ma eko zeszytowe wydanie, ciekawe rysunki, dużą czcionkę.

Ekomisja
Ekomisja
Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: