Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Nowy Jork

Będę nieskromna. Ale obiektywna. Szaleńczo dobrze mi idzie macierzyństwo i tłumaczenie dzieciom ciężkich tematów. Są małymi ekologami przemierzającymi lasy z workami na śmieci. Wiedzą, że olej palmowy szkodzi (choć trudno im nie lubić jajek z niespodzianką). Rozumieją tragedię niedźwiedzi polarnych. Ale też nie ma dla nich granic i podziałów na płeć czy wiek. Sasza totalnie uwielbia książki, których bohaterami są dziewczyny. Tym chętniej przyjęłam propozycję objęcia patronatem medialnym najnowszej części Klubu Superdziewczyn: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Nowy Jork.

Emi i Tajny Klub
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn

To co wspólne

Emi i jej trzy koleżanki i jeden kolega należą do Tajnego Klubu Superdziewczyn i jednego Superchłopaka. Niegdyś razem cieszyli się na warszawskiej Chomiczówce nastoletnimi problemami, póki Franek nie wyjechał z tatą za ocean, do USA. To wspaniale rozwinęło fabułę książki: dziewczyny zaczęły podróżować, by spotkać się z przyjacielem. I tak zaczęły się fantastyczne przygody. A wiadomo co Podróżujące Dzieci lubią najbardziej. Lotniska, pakowanko, kombinacja ze znalezieniem funduszy na wyjazd. Zwiedzanie, listy ciekawych miejsc.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn

Jeśli korzystasz z moich poleceń książkowych będzie mi bardzo miło, jeśli zrobisz zakupy tu. To link afiliacyjny. Dzięki temu wpadnie mi grosz za moją pracę.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Nowy Jork

Fabuła jest bardzo młodzieżowa, ale nie obcesowa. To dokładnie to o co chodzi dzieciakom szkole – silne więzy przyjaźni, wspaniały język, luzaki, ale pełny szacunku. Bohaterowie są empatyczni, ułożeni, są pełni emocji, czasem negatywnych, ale książkowo sobie radzą z pomocą rodziny i bliskich. Narracja jest konsekwentna i spójna. Przyjemnie się czyta i słucha.

Część Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Nowy Jork, wspaniałe pokazuje schemat wyjazdu. Nie startujemy razem z samolotem. Obserwujemy rozbiegówkę – od pojawienia się pomysłu, przez niepewność, czy każdy z przyjaciół będzie mógł wsiąść na pokład. No i wreszcie – zwiedzanie, przygody, sławne miejsca. Wspaniale są rozłożeni na czynniki pierwsze bohaterowie – każdy chce czegoś innego, ma swoje pasje i cele w podróży. I każdy umie z tym żyć i uszanować drugiego.

To mała ściągawka również z Nowego Jorku. Poznajemy geografię, muzea, parki, atrakcje. Wiemy jak to jest zanurzyć się w high lights, ale również mniej znany miejsca. Sama nabrała ochoty na podróż do tego miasta, które nigdy nie śpi.

O okładce

Serię o Emi i Tajnym Klubie wydaje wydawnictwo Wilga, a stworzyła ją Agnieszka Mielech, która ma ogromny talent pokazywania pozytywnego przykładu nastolatkom. Autorką ilustracji jest Magdalena Babińska.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn

Tu znajdziecie wszystkie książki o Emi i jej Klubie.

Na zakończenie zapraszam po inspiracje czytelnicze.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: