Fajne tytuły na domową posiadówkę

Do obecnej sytuacji podchodzimy z dystansem. Odpowiedzialnie nie wychodzimy z domu jeśli naprawdę nie musimy, bez wpadania w obłęd informacyjny korzystamy ze wspólnego czasu w domu. Staramy się realizować saszkowy program z zerówki, ale lepiej wychodzi nam zabawowy flow, więc dajemy się ponieść potrzebom. A książki u nas zawsze na pierwszym miejscu, więc oto fajne tytuły, które nam towarzyszą podczas izolacji.

Jeśli korzystasz z moich poleceń książkowych będzie mi bardzo miło, jeśli zrobisz zakupy tu. To link afiliacyjny. Dzięki temu wpadnie mi grosz za moją pracę.

fajne tytuły

Prezentujemy fajne tytuły na izolacyjny chaos:

Mamy parę sprawdzonych wydawnictw, ale całe półki zastawione mamy z tytułami wydanymi przez Naszą Księgarnię. Jakość zarówno treści, jak i oprawy jest niezmiennie fenomenalna od lat.

Mafalda

To grubaśny tom z argentyńską komiksową klasyką z przełomu lat 60. i 70. XX wieku. Ta uniwersalna czasowo postać to mała, zdecydowana feministka, podchodząca do problemów bardzo dojrzale i na serio. To  orędowniczka demokracji, sprawiedliwości społecznej i pokoju. Łatwo dostrzega hipokryzję polityków i mediów, domyśla się podskórnych mechanizmów, które rządzą światem wbrew temu, co zwykliśmy nazywać prawami człowieka.

fajne tytuły

Świetna pozycja zarówno dla chłopaków i dziewczyn, dla rodziców, dziadków i cioć. To jedna z tych książek, która połączy i rozbawi wszystkie pokolenia.

HALO. Historia komunikowania się

Komunikacja to najważniejszy element życia w społeczeństwie. Mowa, ale również sposoby przekazywania wiadomości na odległość zawsze wzbudza ogromną ciekawość i jest przyczynkiem do wspaniałych dyskusji z dziećmi. Znaki dymne, pukanie w rynnę, gołębie pocztowe, wiązanie supełków czy pieczęcie cylindryczne starożytnej Mezopotamii.

fajne tytuły

Księga wydana przez NK totalnie wyczerpuje temat. To ponad 200 stron historii, anegdot i bardzo rzetelnej wiedzy z zakresu porozumiewania się. Na miłym papierze z ciekawymi rysunkami. Przechodzimy przez różne aspekty, również symboliczne – kwiaty, czy kolory. Omówione są gesty używane w różnych krajach, naukowe ciekawostki związane z odczytywaniem tajemniczych języków, oraz historia prasy. Razem z dziećmi odkryjecie fascynujący świat!

Nie bój się i pocałuj mnie

To propozycja wydawnicza dla maluchów. Ale spodoba się też parolatkom, historia jest rymowa i ciekawa. Kolorowe, pełne szczegółów obrazki mogą być wstępem do wspaniałych rozmów. Bohaterami są zwierzęta z całego świata (od kury po żyrafę). Żaba przemierza świat w poszukiwaniu pocałunku idealnego, by w końcu stać się księciem, ale czy na pewno to jej przeznaczenie?

fajne tytuły

Tak wiele rzeczy / So many things

Czad totalny dla dzieciaków, które chłoną języki jak gąbka. Właśnie Sania jest takim delikwentem i jeszcze do tego zaczyna czytać, więc wisi nad tą książką od rana do wieczora odszyfrowując kolejne frazy. Na kartach jest tematyczny miszmasz o sporcie, pogodzie, zakupach, kwiatach, ptakach czy szkole. Wszystko jest pięknie narysowane, a podpisy zawierają obie wersje językowe. To wspaniałe kompendium wiedzy i ekstra zabawa.

fajne tytuły

Atlas cudów świata

To jest już kolejny wielkoformatowy album z serii, o Atlasie Miast Polski pisałam tu. Spraw jest dużo więcej niż siedem, całość podzielona jest na kontynenty i zaprezentowane są najciekawsze obiekty stworzone przez człowieka i naturę. Przekrój jest bardzo różnorodny, to wspaniałe propozycje wycieczek palcem po mapie. Przespacerujemy się po andaluzyjskiej Alhambrze, zobaczymy australijski interior i Uluru o wschodzie słońca, spojrzymy przez dziurki w kamieniach Stonehenge w najkrótszą noc w roku, będziemy się wspinać po skałkach Yosemite i obczaimy tłum na murze chińskim. To bardzo fajny przekrój przez wiedzę, i ogrom naszej planety. Można zbadać możliwości na czas po zarazie.

fajne tytuły

PO WIĘCEJ KSIĄŻEK DLA DZIECI ZAPRASZAM DO NASZEJ CZYTELNI

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: