Gdańsk z dziećmi • Centrum Hewelianum.

Jeśli przyjeżdżacie w okolice Trójmiasta na wakacje, właściwie punktem obowiązkowym powinien być przynajmniej dzień w Gdańsku. Mnóstwo tu jest wspaniałych atrakcji dla dzieci. Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum Bursztynu czy Centrum Hewelianum, to miejsca, gdzie dzieci nie tylko będą szaleć do upadłego, ale również zdobędą bardzo konkretną wiedzę. My po przejściu Mierzei Wiślanej spędziliśmy intensywny dzień w Gdańsku i właśnie o Centrum Hewelianum chcemy Wam dziś opowiedzieć. Jest ono porównywane do warszawskiego Kopernika, i całkiem słusznie! My w podobnym miejscu byliśmy też ostatnio w Salzburgu.

Centrum Hewelianum

Centrum Hewelianum.

Hewelianum to rozległy kompleks muzealno-doświadczalny powstały w Forcie Góry Gradowej w Gdańsku, tuż przy dworcu PKS i PKP. 10 minut spacerem od Starego Miasta. Wystawa jest w stu procentach interaktywna, wszystkiego można dotykać, próbować, doświadczać. My zwiedziliśmy ekspozycję “Dookoła świata” idealną dla naszej grupy wiekowej, czyli brzdąców. Spacer przez wszystkie kontynenty, na dwóch poziomach dawnych Koszar Schronowych, pozwolił nam poznać charakterystyczne zjawiska, domy, zwierzęta, budowle. Już na dzień dobry nauka jedzenia pałeczkami i azjatycki kącik z którego ciężko było wyjść. Zwiedza się samodzielnie, są jednak obecni “na sali” cudowni animatorzy, którzy doskonale umieją pokazać dzieciom ciekawostki świata.

Centrum Hewelianum

Centrum Hewelianum

Centrum Hewelianum

Dla Idy największym hitem była budka z wiatrem wiejącym 120 km/h. Sania oczywiście utknął przy lodzie. Bardzo ciekawym miejscem jest sama końcówka, bo właśnie na deser doświadcza się rodzimej Europy z jej atrybutami. Wyznania miłości w wielu językach, interaktywna mapa łącząca flagi z konturami krajów. Można też wkleić swoją twarz do Damy z łasiczką mistrza Leonarda.

Centrum Hewelianum

Centrum Hewelianum

Centrum Hewelianum

Pozostałe wystawy w Centrum Hewelianum są skierowane dla starszych dzieci. Ja już nie mogę się doczekać, kiedy dzieci dorosną do Laboratorium Pana Kleksa, czy Łamigłówki!

Centrum Hewelianum

Centrum Hewelianum

Planując wizytę pamiętajcie, że w poniedziałki Hewelianum jest zamknięte, od wtorku do piątku jest czynne w godzinach 8-16, a w weekendy 10-18. Cennik jest zróżnicowany, najlepiej zajrzyjcie na stronę Centrum.

Centrum Hewelianum

Wybrzeżem Województwa Pomorskiego idziemy we współpracy z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną. Zajrzyjcie do naszych kategorii: POMORSKIEDOBRE JEDZENIE POMORSKIEDOBRE SPANIE POMORSKIE.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: