Hotel przyjazny dzieciom • Grand Lubicz Ustka

Jesteśmy bardzo elastyczną podróżującą rodziną. Świetnie odnajdujemy się na kocu przy namiocie, czy w górskiej chacie bez prądu. Ale umiemy też (i lubimy!), odwiedzać miejsca luksusowe, w których kipi od przemyślanych atrakcji i bodźców. A jeśli są to miejsca, które dopieszczają dzieci, to już jest bajecznie. I właśnie tak magicznie nam było w hotelu Grand Lubicz Ustka. To jest hotel, z którego można nie wychodzić, bo nie ma po co. A żeby skorzystać ze wszystkich atrakcji, trzeba chyba przyjechać na cały tydzień.

Grand Lubicz Ustka

Grand Lubicz Ustka

Grand Lubicz Ustka.

Lokalizacja jest centralna dla miasteczka. W 5 minut dochodzi się do plaży i promenady (tej miłej części z ławeczką Ireny Kwiatkowskiej), w 10 do dworców PKP i PKS. Obiekt jest olbrzymi, to plątanina korytarzy, z ogromną ilością pokoi na pięciu piętrach. Może dlatego śniadania tu są takie ogromniaste.

Grand Lubicz Ustka

Do wyboru na pierwszy posiłek jest właściwie wszystko i więcej, potrzeba paru minut by zorientować się w topografii stołów i możliwości. Samych parówek jest chyba z siedem rodzajów. Jest też oczywiście live kitchen z kolejnymi możliwościami.

Mieszkaliśmy w pokoju 224 na drugim piętrze, z tarasem. Pani twierdziła, że to standard, fajny to standard, gdzie jest chyba z 30 metrów kwadratowych. I nawet z rozłożoną kanapą pozostaje sporo miejsca na zabawę. Szalenie miłym gestem jest zadbanie o dzieci – małe kapcie i szlafroczki, mydła w kształcie krokodyla i pachnące szampony czekają na łóżkach.

Grand Lubicz Ustka

Grand Lubicz Ustka

Grand Lubicz Ustka

Grand Lubicz Ustka

Szlafroki się przydają, bo basenów tu jest parę. Basen główny do „randkowania”, z biczami, fontannami i innymi uprzejemniaczami rozmów. Jest dwudziestkapiątka dla pływaków, brodzik (40 cm) dla maluchów, duża zamknięta zjeżdżalnia.

Grand Lubicz Ustka

Grand Lubicz Ustka

Grand Lubicz Ustka

Grand Lubicz Ustka

Na pietrze wyżej jest basen solankowy połączony z basenem zewnętrznym.

Grand Lubicz Ustka

Grand Lubicz Ustka

Bawialnie dla dzieci.

Nie da się nie wyodrębnić tego z osobnym nagłówkiem. Na parterze pierwsza opcja – dzięcięca dżungla. Pomieszczenie (szkoda, że bez okna i nie z lepszą wentylacją) wypełnione instalacją, która w czasach mojego dzieciństwa nazywała się Colorado. Schodki, sprawnościowe przejścia, zjeżdżalnie do kulek. Osobny basen dla maluchów.

Grand Lubicz Ustka

Grand Lubicz Ustka

Grand Lubicz

Grand Lubicz

Na trzecim piętrze znajduje się warsztatownia, obszerna widna sala ze stolikami i możliwościami pracy bardziej skupionej, plastycznej.

Grand Lubicz

Grand Lubicz

Grand Lubicz

W Grand Lubicz hotel animatorki są przez cały rok, codziennie.

Jest oczywiście masa też masa innych dóbr – SPA, fitness, siłownia i tak dalej.

Jeśli chodzi o moje odczucia co do hotelu – nie zauważyłam w nim wad, może po za ceną. Ale tu przynajmniej wie się, za co się płaci.

Wybrzeżem Województwa Pomorskiego idziemy we współpracy z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną. Zajrzyjcie do naszych kategorii: POMORSKIEDOBRE JEDZENIE POMORSKIEDOBRE SPANIE POMORSKIE.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: