Idą święta. O Bożym Narodzeniu i tradycjach świątecznych na świecie

Zasnute mrokiem popołudnia, zapach mrozu w powietrzu o poranku, gorące kakao z kożuchem, zagniecione ciasto na pierniki leżakujące w lodówce i palenie adwentowych świec oraz odczytywanie kolejnych książek o świętach. Uwielbiamy oczekiwanie. Nie mam nic przeciwko, by Boże Narodzenie świętować od 3 listopada, szczególnie w roku 2020. To, że idą święta jest wspaniałe i powinniśmy to celebrować bez wyrzutów sumienia.

Idą święta

Idą święta. O Bożym Narodzeniu i tradycjach świątecznych na świecie

W tym roku totalnie zauroczyliśmy się książką Idą święta. O Bożym Narodzeniu i tradycjach świątecznych na świecie. To kompleksowa opowieść po grudniowym i styczniowym świętowaniu. Są zebrane wszystkie tradycje całego okresu około świątecznego – od początku adwentu, przez jarmarki, chanukę, tańce w sewilskiej katedrze, świętą Łucję, po rytualne ogniska, przesilenia, aż do wycieczki Trzech Króli . Podróż przez wspaniałe zwyczaje i tradycje opowiedziana w sposób, który zachwyci dzieci, a będzie też wspaniałym kompendium wiedzy dla dorosłych, o zakład idę, że dowiecie się o sprawach, o których nie mieliście zielonego pojęcia.

Książka wydana jest w bardzo atrakcyjny sposób – twarda okładka, piękne grafiki, wszystko w tonacji ciepłych, rodzinnych wieczór.

Zróbmy dla siebie coś dobrego w tym trudnym roku i przeczytajmy tą książkę!

Idą święta
Idą święta
Idą święta
Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: