Jak to działa? Ciało człowieka.

Zupełnie nagle, z małego brzdąca, co pragnie zostać leśnikiem (taką wersję przyszłości Sania deklaruje, odkąd zaczął mówić), pojawia się w domu wielki chłop, który po godzinach, weekendowo, będzie zajmował się medycyną. No bo na codzień lasem. I wszystkie moje uwagi i podszeptywania “najważniejsze kochanie, byś był sobą” są ignorowane. Mamy teraz na tapecie ciało. Więc (jak zwykle) posilamy się książką. Jak to działa? Ciało człowieka. Wciąż ostatnio zaglądamy.

Jak to działa? Ciało człowieka

Jak to działa? Ciało człowieka.

Zainteresowanie wnętrzem było zawsze, z odpowiedziami raczej sobie dobrze radziłam. Utknęłam, gdy Sania zaczął mnie przekonywać, że jego żołądek jest taaaaaaaki wielki, że zaczyna się przy stopach, a kończy na szyi. Względnie czubku głowy, gdy idzie o deser. Szukałam więc czegoś co podejdzie mu i wyjaśni (na serio) jak ciało człowieka działa. Coś po służy nam dłużej, a nie tylko zamydli oczy. Jak to działa? Ciało człowieka to trochę (znowu) książka na wyrost (ostatnio mamy do nich szczęście), ale jak na razie jedyne co mi nie przeszło przez gardło to wyjaśnienie zapłodnienia, bo to temat, który akurat Sani nie interesuje, więc nie widzę powodów, by kłopotać się tłumaczeniem zawiłości sperm i plemników. Na to przyjdzie jeszcze czas.

Jeśli korzystasz z moich poleceń książkowych będzie mi bardzo miło, jeśli zrobisz zakupy tu. To link afiliacyjny. Dzięki temu wpadnie mi grosz za moją pracę.

Jak to działa? Ciało człowieka

Jak to działa? Ciało człowieka

Jak to działa? Ciało człowieka

Nowość Naszej Księgarni ma format atlasowy. Jest duża rodzina i bardzo ciekawska Klara, która wszystko chce wiedzieć. Książka jest podzielona na części – o rodzinie, zmysłach i mózgu, zdrowym trybie życia, jest wizyta u lekarza. W każdej części są plansze, podrozdziały, ciekawostki i krótki komiks. Treść jest zróżnicowana, informacje rzetelne. Dziecko dostaje masę informacji, które można rozwijać, eksperymentować. U nas najfajniej wychodzi smakowanie na języku, zrobiliśmy sobie test z zamkniętymi oczami i różnymi próbami – kwaśną, gorzką, słodką, ostrą.

Jak to działa? Ciało człowieka

Jak to działa? Ciało człowieka

Jak to działa? Ciało człowieka

Jak to działa? Ciało człowieka

Idą wakacje, to idealny czas na tą książkę, bo nauka najlepsza jest właśnie przez zabawę.

Jeśli chcecie poczytać o tym co my czytamy (a czytamy dużo) to zapraszamy, trochę się już nazbierało recenzji. 

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: