Jesienne nowości książkowe 2019

Czas leci jak szalony, a my… wciąż kupujemy nowe książki. Można powiedzieć, że z każdym miesiącem musimy dokupywać przynajmniej dwie nowe półki. Po wakacjach zwykle w wydawnictwach jest szał – lektura to zawsze dobry pomysł na prezent i na długi ciemny wieczór. Nasze jesienne nowości książkowe pełne są wspaniałych treści i ilustracji. Odkryliśmy cudne albumy, wciągające zeszyty z zadaniami, mrożące krew w żyłach powieści detektywistyczne oraz kolejne części wspaniałych klasyków – Pucia, Misi i Toli.

jesienne nowości książkowe

Misia i jej mali pacjenci. Szkolna wycieczka

Misia to dobra koleżanka naszej Idy. Między innymi dzięki tej relacji Ida przestała bać się psów. Szkolna wycieczka to dobra pozycja na jesienne słoty i błoto. Opowiadania idealnie opisują świat i oddają atmosferę krótki dni i niskich mgieł. Misia jak zawsze ratuje z ogromną empatią i miłością zwierzęta w tarapatach, daje im wolność i zdrowie. Ma ogromne wsparcie w postaci najbliższej rodziny i ukochanego Popika. Przyjemnie to czytać i dziecku i sobie.

Jeśli korzystasz z moich poleceń książkowych będzie mi bardzo miło, jeśli zrobisz zakupy tu. To link afiliacyjny. Dzięki temu wpadnie mi grosz za moją pracę.

Lubię w Misi to, że ona dorasta. Z kolejną częścią staje się coraz starsza i coraz bardziej dojrzała. Ma fajne rozwiązania i doskonale umie wczuć się w rolę zagubionych, często bezradnych zwierząt. Te książki budują między gatunkowy szacunek i są wielce potrzebne.

jesienne nowości książkowe

Miłka i owczarek koroniasty

Opowieść o Miłce, przyszłej weterynarz i jej przyjaciołach to lekka, wesoła i dowcipna historia. Trwała więź przyjaźni i odpowiedzialności za czworonogi wzrusza i buduje pozytywny ogląd świata. Rodzinne ciepło, dobra atmosfera i fajne rozwiązania. To genialna książka dla 6-8 latków.

Kup tu książkę

jesienne nowości książkowe

Podróżownik – WARSZAWA

To już jest cała gruba seria wspaniałych przewodników po miastach, regionach i krajach. Wersja warszawska odkrywa karty historii i najciekawsze legendy. Pozwala spacerować po rodzinnym (nam) mieście w zupełnie nowy sposób i poznawać jego tajemnice. Fajnie mieć uporządkowane tematy i codziennie odkrywać coś nowego.

Nawet nie wiem czy to bardziej książką, czy zeszyt ćwiczeń, ale idealnie nadaje się do zabrania w teren i podsunięcie dziecku w oczekiwaniu na gorącą czekoladę czy WuZetkę.

jesienne nowości książkowe

Seria SPACEJALNE MOCE

Tematy chorób i odstawania od gruby, to bardzo ważny aspekt wychowywania dzieci. Zawsze w naszym otoczeniu może znaleźć się ktoś, kto potrzebuje większej uwagi i głębszego zrozumienia. Ważne jest, by nie zamiatać tematów pod dywan, a dzieci nie zbywać półsłówkami, tylko otwarcie z nimi rozmawiać. Kiedyś, gdy Sania miał dwa lata, przechodziliśmy przez ulicę z niewidomym. Sasza zapytał czemu ten pan ma laskę. Odpowiedziałam mu, że jest niewidomy, i że ta laska pozwala mu łatwiej poruszać się po mieście. Pan zwrócił mi uwagę, że to jest naprawdę super, że naturalnie i bez zażenowania rozmawiam z synem. Zwykle ludzie traktują niepełnosprawności wykluczająco i nie chcą z maluchami o tym rozmawiać. A trzeba. Zarówno w tych gabarytowych kwestiach, gdy ktoś nie widzi, nie chodzi, ale też “lżejszych” gdy ktoś nie radzi sobie z emocjami, czy ma problemy rozwojowe.

Specjalne Moce to seria opowieści o autyźmie, stanach lękowych, dysleksji i ADHD. Historie pozwalają dziecku wczuć się w to, co przeżywają osoby cierpiące na którąś z powyższych dolegliwości, jak są odbierane przez grupę rówieśniczą i w jaki sposób możemy im pomóc, by czuli się komfortowo.

jesienne nowości książkowe

Pucio umie opowiadać

No ten ziomek, to z nami jest od zawsze i zawsze. Nie ma takiej wycieczki, na którą nie zostałby spakowany i cudownie, że różne części są odpowiednie dla kolejnych etapów rozwoju mowy i umiejętności językowych.

Tym razem Pucio opowiada o tym, jak to było, gdy wszyscy oczekiwali na Bobo i potem uczyli się nowej życiowej sytuacji i trojgiem dzieci w domu. Opowiastki są krótkie i zabawne, odcinki czasowe sprawnie podzielone na najbardziej charakterystyczne etapy. Emocje Pucia sięgają zenitu, a rodzice stają na głowie, by dotychczas najmłodszy akceptował malutkiego brata. Wspaniała, rodzinna, pełna ciepła opowieść i urocze zachowania oraz grube wyłuszczenie tego, co jest w życiu najważniejsze.

jesienne nowości książkowe

Tajemnica srebra

Kolejny odcinek wspaniałej serii Biura Detektywistycznego Lassego i Mai. Tym razem na stronice wkraczają prace wykopaliskowe przy lokalnym kościele i niezdarni, znajomi już nam bardzo dobrze mieszkańcy. Baczni Lasse i Maja tropią, wyciągają wnioski, badają ślady i rozwiązują zagadkę w trzymający w napięciu sposób. Sprawę komplikuje fakt sporów wewnątrz społeczności o słuszność prowadzenia prac, frustracje związane z prowadzeniem biznesu na placu budowy oraz smutki po utracie nowych kaloszy.

Ja uwielbiam patrzeć na Sanię, który obgryza z przejęcia paznokcie i próbuje rozwikłać zagadkę przed biegiem fabuły.

jesienne nowości książkowe

Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat

51 super bohaterów z krwi i kości, czyli zbiór opowieści na jedną stronę, o zwierzętach, które dokonały rzeczy wielkich! Godnych podziwu i zapamiętania przez historię. Słoń Ning Nong przeczuwając zbliżające się tsunami przeniósł w bezpieczne miejsce małą dziewczynkę. Pies Balto poprowadził przez śnieżycę zaprzęg wiozący lekarstwa. Niedźwiedź Wojtek nosił ciężkie pociski, by wesprzeć żołnierzy. To tylko trzy przykłady niesamowitych historii. Zapraszamy po więcej!

jesienne nowości książkowe

Jak rozpoznać misia. Poradnik dla początkujących

Można się zadławić ze śmiechu. Książka nie do zasypiania. Zabawne fakty, śmieszne stereotypy, ciekawe niuanse, ładna kreska i przydymione, jesienne kolory. Misie to farciarze, jest tak dużo świetnych książek o nich!

jesienne nowości książkowe

Mały atlas zwierzaków

Super kolażowy album w wielkości Pucia i Roku w lesie, z twardymi stronami (trudnymi do zjedzenie). Nasze polskie zwierzęta, które bytują w lasach, na łąkach i strychach. Masa ciekawostek, rzetelnych informacji, pięknych rysunków i ciekawych zdjęć. Dobra charakterystyka polskiego stanu przyrodniczego pozwala opowiedzieć o gatunkach zagrożonych i szkodnikach. Opowiedz swojemu dziecku z czego słyną borsuki, kiedy śpi jeż, co potrzeba bobrowi do szczęścia i w jakim kolorze na wiosnę prezentuje się jaszczurkowy samiec.

jesienne nowości książkowe

20 000 mil podmorskiej żeglugi

Nie będę ukrywać, że moja maniakalna miłość do książek sprawia, iż nasze wysokie półki pełne są pozycji, do których dzieci dopiero dorosną. Na Verna będziemy jeszcze chwilę musieli poczekać, tym bardziej, że teraz często staramy się znaleźć kompromis wiekowy, a Ida nie daje się łatwo zdominować.

20 000 mil podmorskiej żeglugi to dla mnie jest klasyka. Powieście fanstyczno-naukowe to cudowny etap w fascynacjach czytelniczych dzieci, który będę pieczołowicie wspierać. Dwa tomiska idą w parze z Dziećmi kapitana Granta i Tajemniczą Wyspą, tworząc trylogię.

Wydanie Zielonej Sowy ma cudowne graficzne ilustracje, przypominające pierwsze wydania podróżniczych wolumenów.

jesienne nowości książkowe

Seria NIEZWYKŁA PLANETA

Niezastąpione w podróży zeszyty ćwiczeń z zadaniami. Tym razem przyrodniczo tematyczne, ze wspaniałymi inspiracjami, zagadkami i zadaniami. Są propozycja doświadczeń i zbierania kolekcji. Fajnie uporządkowane, wzbogacone interesującymi i ważnymi faktami.

jesienne nowości książkowe

Violet i Perła Orientu

Powieści detektywistyczne to zdecydowanie gust Sani. Violet to fajna dziewczyna fikająca po drzewach i empatycznie podchodząca do świata. Daleko jej jednak do naiwności i dość szybko orientuje się, że nowi sąsiedzi i zleceniodawcy taty nie są dobrymi ludźmi. Nie tylko chorobliwie bogaci i zadzierający wysoko nosa, ale również łasi na życiowe pamiątki innych. Gdy ginie szlachetny kamień, Violet nie może pozostać obojętna i żywo angażuje się w rozwiązanie zagadki.

Nieporadny policjant i odrobinę zblokowani obyczajowo rodzice, nie pomagają jej, ale na szczęście znajdą się tacy, którzy uwierzą dziecku.

jesienne nowości książkowe

Tola w przedszkolu

Jakie wielkie szczęście ma w życiu Tola! Nie tylko ma rodziców hipsterów, co już padło wielokrotnie w poprzednich częściach z porami roku. Teraz okazuje się, że również przedszkole jest cudowną idyllą, i gdyby u nas nie było podobnie, to nawet bym nie uwierzyła, że jest możliwe.

Tola w przedszkolu to zbiór opowiadań, których tematem są problemy z jakimi spotykają się maluchy – powrót po wakacjach, spóźniona mama, sankowe szaleństwo, odpieluchowanie, infekcje i gorączki. Na szczęście pani Zuzia i Antosia wspaniale opiekują się grupą dzieci, małe szkraby wspaniale się bawią i choć wyobraźnie ich niesie w kosmiczne rejony, to wszystko pozostaje w granicach normy i rozsądku.

jesienne nowości książkowe

Apa pies zaprzęgowy

Apa to husky mieszkający na farmie w Finlandii, nieopodal domu Świętego Mikołaja. Pracuje jako dzielny pies zaprzęgowy, wozi turystów odwiedzających koło podbiegunowe. Apa to silna i doświadczona liderka w stadzie. Z książki dowiemy się o specyfice pracy psów zaprzęgowych, trudnościach z jakimi się spotykają i ogromnej energii jaką potrafią mieć psy.

jesienne nowości książkowe

Niezwykła Księga Owadów

Jesienne nowości książkowe mają swój hit totalny. Album o owadach to szczyt doskonałej formy w jakiej jest wydawnictwo Nasza Księgarnia. Piękne, misterne i precyzyjne grafiki oraz ogrom specjalistycznej wiedzy przybliża skomplikowany i niedostępny obszar przyrodniczy. Nie lubimy owadów, gryzą nas, brzęczą i irytują. Jednak owady są niezbędnym ogniwem życia na ziemi, fascynującym rozdziałem nauki i ogromnie pochłaniającą dziedziną wiedzy.

Osobiście uważam, że jest to pozycja odpowiednia dla każdej grupy wiekowej, bo ja wiedziałam jakieś 10 % informacji zawartych w książce. Reszta to nowość, fantastyczna nowość!

jesienne nowości książkowe

Zagadka zbuntowanego robota

Zawsze uważałam, że ktoś kto ma styczność z archeologią, wspaniale się odnajdzie w powieściach detektywistycznych. Marta Guzowska, autorka serii Detektywi z Tajemniczej 5, to archeolożka. A wiecie, że mąż Agathy Christie, Max Mallowan, był właśnie archeologiem? Agatha przez całe życie jeździła z nim na misje, i stąd wiele jej książek, osadzonych jest w realiach Orientu i kopania.

Seria Marty to jednak polskie realia, ale również dobrze trzymające w napięciu swoją grupę docelową. Piotrek i Anka to przyjaciele, którzy wciąż są świadkami drobnych przestępstw i zawiłości. Tym razem akcja osadzona jest w Centrum Nauki Kopernik, a bohaterami są roboty. Miłe nawiązania intelektualne (tym razem do Lema) pozwalają odkryć przed dziećmi kolejne karty historii.

Bohaterowie dedukcję i detektywistyczne metody mają opanowane do perfekcji. Nie gubią się w nawale informacji i umieją chłodno spojrzeć na sytuację. I przyznać się do błędu.

jesienne nowości książkowe

Puzzle Pitagorasa, Kot dostępu

Dwie książeczki odpowiednie dla dzieciaków, które zaczynają czytać. Czcionka jest duża, treść ubrana w nieskomplikowane słowa i proste zdania. Antek i Tosia to umiłowani w matematyce bliźniacy, którzy chętnie łamią kody i schematy.

Trudniejsze słowa są wyjaśnione w słowniku na końcu każdej części.

jesienne nowości książkowe

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: