Kalinowa łąka – jak niewiele trzeba do świetnej zabawy

Uwielbiamy nowe miejsca! Gdy Sania miał dwa lata, i jeszcze nie śniło mi się, że będzie miał tak cudowną siostrę, trafialiśmy na super nowy plac zabaw w klimacie Służewia. Na drugi dzień powtórka już nie była interesująca. Chciał nowe, niepoznane, ciekawe. Między innymi to mnie właśnie popchnęło do założenia bloga . Wciąż mieliśmy milion pomysłów na świetny czas, z którego znajomi chętnie korzystali. Lubimy takie smaczki jak Kalinowa łąka.

Kalinowa łąka
Kalinowa łąka

Nieoczekiwana atrakcji w krzakach przy torach

Mieszkamy przy tych samych torach, ale kilometr na wschód. To tzw. Nowy Żoliborz, na poprzemysłowym terenie zostały wybudowane masowo bloki. Nie ma starych parków z wiekowymi drzewami, ani jakiegoś sensu w rozplanowaniu. Nasadzenia nie mają racji bytu – pod miastem jest jeden wielki podziemny garaż. Mieszkańcy ratując się czym mogą – na klepiskach wysiewają łąki kwietne, kosztem budżetu obywatelskiego organizują przestrzeń, by była mniej przemysłowa.

Kalinowa łąka
Kalinowa łąka
Kalinowa łąka

Okolice torów kolejowych (to odcinek łączący Dworzec Gdański z Dworcem Zachodnim, jest trudna – jest tu głośno, często zbyt blisko gruntu kolejowego, by miasto mogło podejmować decyzje o inwestycjach.

Kalinowa łąka
Kalinowa łąka
Kalinowa łąka
Kalinowa łąka

Kalinowa łąka

Kalinowa łąka powstała w bliskim sąsiedztwie szyn, przy Powązkowskiej, z boku osiedla Żoliborz Artystyczny. To drewniano-wiklinowe królestwo dla dzikusów, które nie potrzebują kolorowych nawierzchni i poręczy do świetnej zabawy. Sam plac zabaw to trzy wiklinowe schrony oraz tor z pieńków drzew. Tylko tyle i aż tyle.

Mam świadomość, że dla wielu to może nie być wystarczający powód by tu dotrzeć. Dlatego zaznaczam – jeśli spodziewacie się cudów, to zapraszam do Fortu Bema, kalinowa łąka to lokalne, fajne miejsce, gdzie nie ma spinki. Jest za to miejsce na ognisko i dużo trawy na kocyki w cieplejszym sezonie. Nie ma również problemu by przyjść z psem.

Kalinowa łąka
Kalinowa łąka
Kalinowa łąka
Kalinowa łąka

Dojazd: przystanek Powązkowska: 103, 180, 321. Plac Niemena: 221, stacja PKP: Powązki.

Jeśli pójdziecie na zachód wzdłuż torów, to traficie do małego lasku za Artystycznym, z bardzo fajnymi ścieżkami. Osiedle jest otwarte – między blokami wraca się do Powązkowskiej.

Kalinowa łąka
Kalinowa łąka
Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: