Kółko i krzyżyk. Najlepiej dla dziecka.

KAWIARNIA JEST JUŻ ZAMKNIĘTA!
Pamiętam z dzieciństwa na Ursynowie instytucję klubików dziecięcych. Takiego miejsca, gdzie mama czy babcia mogły przyjść, poznać inne panie, dzieciaki razem się bawiły. Popołudniami były zajęcia dla starszych, wieczorami mamy skakały na aerobiku (chodziłam jak miałam 10 lat!). Z małej perspektywy było to super miejsce. Nowy plac zabaw. A z dużej? Nie myślałam wtedy, czy mama może chciałaby zjeść kawałek ciastka albo napić się kawy. Kółko i krzyżyk ma wszystko. Choć koncept w niczym nie przypomina peerelowskich piwniczek, to idea jest zbliżona. Lokalne miejsce (choć tak fajne, że przyjeżdżają mamy z Białołęki i Gocławia), które ja nazywam przedłużeniem naszego dużego pokoju. Jedyną wadą jest to, że muszę wyjść na dwór by tam dotrzeć. Inaczej przychodziłabym w kapciach.

Estetyka.

Wnętrze jest tak piękne, że można być tu codziennie. Jesteśmy raczej wyważeni, nie mamy w domu telewizora, wszystkie zabawki dzieci mieszczą się w trzy pudła z ikei (z czego w użyciu są dwa). Tylko książek mamy nieprzyzwoicie dużo. Dlatego stonowane kolory, dobra muzyka w tle, brak grającego szitu dla dzieci sprawia, iż w Kółku się odpoczywa. Zabawki którymi dzieci mogą się bawić na miejscu są starannie dobrane, rozwijają, pomagają się skoncentrować, są takimi „łamigłówkami” odpowiednimi dla wieku. Dzieci trenują zamykanie i otwieranie różnych zamków, nawlekanie sznurówek, budowanie wież. Jest „stajenka” niby dla najmłodszych, ale kochają  ją wszystkie dzieci. I rodzice. Jest też stodoła, z wykładziną, która genialnie się sprawdza przy nauce raczkowania.
Kółko i krzyżyk

Kółko i krzyżyk

Kółko i krzyżyk

Kółko i krzyżyk

Kółko i krzyżyk

Kółko i krzyżyk

Kółko i krzyżyk

Kółko i krzyżyk

Kółko i krzyżyk

Kółko i krzyżyk – zajęcia.

Olbrzymią siłą jest bogaty wybór zajęć dla dzieci. Zarówno takich z mamą (gordonki, sensoryka), jak i bardziej samodzielnych (adaptacja przedszkolna – najlepsza!, angielski, ceramika, tańce). Grafik jest szczelnie wypełniony, każdy znajdzie coś dla siebie.

Kółko i krzyżyk

Alternatywa.

W Kółko i krzyżyk serwuje się kawę. Jak teraz myślę o tym miejscu, to mam wrażenie, że jest to miejsce, które patrzy na potrzeby mamy i dziecka holistycznie. Jest kawa nie tylko z ekspresu (java), ale parzy się również dripa. I to dobrze się parzy.
Kółko i krzyżyk

Jedzenie.

Są śniadania (tosty francuskie, jajecznica, jajka sadzone), przekąski (tosty, wrapy), są obiady (pierogi, zupy), są słodycze (gofry, ciasteczka, ciasta). SĄ KULKI MOCY, KTÓRE NIE MAJĄ CUKRU. Nie da się nie kochać.
Kółko i krzyżyk

Kółko i krzyżyk

Kółko i krzyżyk

Kółko i krzyżyk

Kółko i krzyżyk

Kiedyś był w KK sklep z zabawkami, który już się zamknął. Teraz można kupić starannie wyselekcjonowane zabawki i książki, które są w strefie wyższej od dziecka, które nie rozumie tego, że to na sprzedaż.

Kółko i krzyżyk

Kółko i krzyżyk

Kółko i krzyżyk

Kółko i krzyżyk
ul. Rydygiera 17, Warszawa
otwarte 10-19 (w niedzielę 11-18)

Jeśli szukacie innych kawiarni przyjaznych dzieciom w Warszawie zajrzyjcie do naszego działu „kawiarnie i sale zabaw dla dzieci”. Będzie on się systematycznie powiększał.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: