Młyn Gąsiorowo – agroturystyka na Mazowszu.

Chyba każdy, kto ma dzieci i mieszka w wielkim mieście, ma potrzebę czasem uciec na koniec świata. Ciężko podjąć decyzję o wyprowadzce, wiejskie życie nie jest dla każdego, ale raz na jakiś czas pojechać do starego gospodarstwa, ze starym młynem, drewnianym, naturalnym placem zabaw i gospodą prowadzoną przez kucharza z doskonałym smakiem? Kto chętny? Tylko uwaga: trzeba rezerwować stoliki. Bo wieść po województwie już się rozniosła. Młyn Gąsiorowo czeka.

Młyn Gąsiorowo

Młyn Gąsiorowo

Młyn Gąsiorowo.

Jeśli miejsce prowadzone jest przez ludzi z pasją, nie ma opcji, by się nie udało. Profesjonalny kucharz, będący raczej na uboczu, ale doskonale mieszający smaki i pełne energii wygadana Adriana, z wielkim sercem do wszystkiego, za co się weźmie. Najpierw będzie o jedzeniu, bo właśnie to przyciąga ludzi. Miejsce w gospodzie trzeba rezerwować, wystarczy zadzwonić przed przyjazdem. Dzięki temu każdy znajdzie dla siebie miejsce i wyjedzie najedzony do syta. Skosztowaliśmy zup – kurkowej i pomidorowej. Grzybowa była na rosole, esencjonalnym, ale nie tłustym. Zioła z własnego zagonka, dary lasu własnoręcznie zbierane. Klasyczna pomidorówka z własnych warzywa, gęściutka, wręcz słodka. Z domowym makaronem.

Młyn Gąsiorowo

Młyn Gąsiorowo

Młyn Gąsiorowo

Młyn Gąsiorowo to również możliwość noclegu. Pokoje nie są zbyt duże, ale czyste i jasne. Wychodzi się na zadaszony ganek, na którym niezależnie od pogody można również odpocząć. Za budynkiem mieszkalnym znajduje się serce gospodarstwa – mały ogródek, w którym rosną selery, majeranek, pigwa, natki i inne.

Młyn Gąsiorowo

Młyn Gąsiorowo

Młyn Gąsiorowo

Młyn Gąsiorowo

Młyn Gąsiorowo

Młyn Gąsiorowo

Młyn Gąsiorowo

Młyn Gąsiorowo

Młyn Gąsiorowo

Dzieci przyciągnie ogromny, różnorodny plac zabaw, wszystko jest na piasku, drewniane. Malcy ćwiczyć będą sprawność i równowagę, są zjeżdżalnie, huśtawki i ukochana tyrolka. Przy placu zabaw znajduje się kawiarnia.

Młyn Gąsiorowo

Młyn Gąsiorowo

Młyn Gąsiorowo

Młyn Gąsiorowo

Młyn Gąsiorowo

Obok hodowany jest drób i na dniach pojawić się mają owce i kozy. W obszernej sali organizowane są warsztaty dla dzieci – Młyn Gąsiorowo to miejsce, gdzie przyjeżdżają przedszkola, dzieci mają szansę w zależności od pory roku poznać tajniki życia na wsi, ale przede wszystkim w prawdziwym drewnianym piecu wypiec pszenno-żytni chleb na zakwasie.

Polecamy to miejsce każdemu, kto szuka kontaktu z naturą w wydaniu prostym. Bez luksusów, ale z rodzinną atmosferą.

Młyn Gąsiorowo

Młyn Gąsiorowo

Młyn Gąsiorowo

http://mlyn-gasiorowo.pl

W Gąsiorkowie znajduje się drewniany osiemnastowieczny kościół. Trójnawowy, na planie zbliżonym do kwadratu, jest orientowany. Będąc w środku warto zwrócić uwagę na barokowy ołtarz, tęczową belkę łączącą prezbiterium z nawą, rokokową ambonę i chrzcielnicę.

Młyn Gąsiorowo

Gąsiorowo znajduje się za Nasielskiem, nie pomylcie się w GPSie z tym obok Serocka. Ośrodek otwarty jest w soboty i niedziele od 12, ale warto jest wcześniej zadzwonić i zapytać, czy nie ma imprezy zamkniętej. Tu strona. W Młynie Gąsiorowo byliśmy w ramach cyklu Moda na Mazowsze.

Tu znajdziecie inne nasze propozycje wycieczek po Mazowszu.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: