Najwyższa góra, najgłębszy ocean.

Dzieci uwielbiają ciekawostki. Nieraz zaskakują znajomością pełnego łacińskiego gatunku zwierząt, pakistańską wersją szczytu K2, czy bezbłędnie powtarzają nazwę islandzkiego aktywnego wulkanu. Lingwistyczne geniusze. Dlatego taka książka jak Najwyższa góra, najgłębszy ocean to miód na serce rodzica i doskonała pożywka dla mózgu dziecka. Bardzo duży format i twarda, solidna oprawa, sprzyjają kanapie, kocykowi, gorącej czekoladzie i przytulaskom.

Najwyższa góra, najgłębszy ocean

Najwyższa góra, najgłębszy ocean.

To nie jest książka na dobranoc, przynajmniej dla nas. To książka z masą ciekawostek, prowokująca kolejne pytania, lektury, googlury i anegdoty. Forma jest prosta – każda strona to inne rekordy. Największe dinozaury, największe zwierzęta lądowe i morskie, największe motyle świata (robią wrażenie, z linijką!), czy najwyższe, a raczej najciekawsze wzrostowo góry. Są też mega tablice o układzie słonecznym, największe burze świata, najdłużej żyjące zwierzęta. I znowu wiele wiele innych.

Jeśli korzystasz z moich poleceń książkowych będzie mi bardzo miło, jeśli zrobisz zakupy tu. To link afiliacyjny. Dzięki temu wpadnie mi grosz za moją pracę.

Najwyższa góra, najgłębszy ocean

U nas największym hitem stały się najdłuższe migracje zwierząt (a jakże!). Wyobrażacie sobie MOTYLA, który przemierza prawie 5000 kilometrów? Albo renifera, który dziennie pyka 70 km? Ciekawe ile pyknie Sania. 🙂 Bardzo przypadły również do sańkowego gustu najgorętsze, najzimniejsze, najsuchsze i najwilgotniejsze miejsca na Ziemi. Nagle się okazało, że Hawaje to zupełnie nie miejsce do życia dla nas, bo ciągle tam pada deszcz. Ale za to wspaniale by było się wybrać do państw na I, jak Izrael czy Iran, gdzie daje ciepło.

Najwyższa góra, najgłębszy ocean

Chwalić tu potrzeba piękną kreskę. ilustrował Page Tsou, delikatna, dokładna, subtelna linia. Książka jest brytyjskim hitem wydawniczym, całkiem nowym, z 2016 roku, właśnie przetłumaczona na polski i wydana przez Naszą Księgarnię. Autorkami tekstu są Kate Baker i Zanna Davidson.

Już nieraz pisałam jak bardzo sobie cenię poważne podejście do dzieci. Sprzedawanie im rzetelnej wiedzy, która być może zasieje ziarno naukowego zacięcia. Tak właśnie jest tu – masaż dobrych informacji, które zaciekawią i pobudzą wyobraźnię. Najwyższa góra, najgłębszy ocean to książka, która będzie rosła razem z dzieckiem.

Jeśli szukasz inspiracji czytelniczych, zajrzyj do naszego działu KSIĄŻKI. Uwielbiamy czytać i bardzo lubimy polecać Wam nowe pozycje.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: