Nasza Księgarnia. W świecie małp.

Nie wiem jak to jest u Was, ale u nas temat dalekich przodków jest bardzo na czasie. Zawsze był. Sania w świecie małp znajdował się już gdy jeszcze nie wszystko potrafił powiedzieć, ale całym ciałem doskonale przyklejał się do szyby u szympansów w warszawski ZOO i śledził poczynania malucha uwieszonego na cycusiu mamy. Jako wielki miłośnik literatury (na razie) dziecięcej rzetelnie śledzi i często dopytuje o nowości wydawnicze. Mamy parę pozycji o niedźwiedziach polarnych, fokach i pieskach, więc z radością przywitaliśmy nowość Naszej Księgarni – W świecie małp.

W świecie małp

W świecie małp.

Duże tekturowe, twarde plansze, z misternymi, kolorowymi rysunkami i ciekawą treścią. Dzieci poznają podział, wiele gatunków człowiekowatych. Miejsca gdzie żyją (tu dla Sani była zaskoczka, bo był pewien, że wiele z nich zamieszkuje Australię), co jedzą, jakie mają zwyczaje. Oswoją się z wielkim rozstrzałem wielkościowym i behawioralnym. Wiadomo będzie kto rządzi w stadzie, jakie cechy charakterystyczne mają poszczególni przedstawiciele. Które z małp żyją na drzewie, a które cenią sobie kontakt z ziemią? A może są takie, które wysoko tylko śpią? Będzie też o hulmanach – małpach, które żyją wśród ludzi i wcale się ich nie boją.

Dla Sania szalenie ważny aspektem jest to, co małpy umieją, jak bardzo mogą polegać na swoich zmysłach, co nam umknęło w drodze ewolucji, a u nich zostało? Chciałby wiedzieć, czy wszystkie małpy kiedyś staną się ludźmi. Bardzo zaciekawił go też rozdział o śnieżnych małpach, makakach i jest to kolejny powód dla którego bardzo marzy o podróży do Japonii.

Autorką tekstu i ilustracji jest Asia Gwis. Książka W świecie małp jest pięknie wydana, strony są lekko zmatowione, bardzo solidne. Kolorowe, spójne z rzeczywistością rysunki pięknie dopełniają zwięzły i ciekawy tekst. Podpasowała też naszej Idce, kartkuje ją i zachwyca się kolorami. Nasze dzieci mają dwie małpki z niezawodnego szwedzkiego sklepu. Nazywają się Fufu Mały i Fufu Duży. I są w książce. 🙂

W świecie małp

W świecie małp

W świecie małp

W świecie małp

W świecie małp

Jeśli szukacie inspiracji do czytania z dziećmi to zapraszamy do naszego kącika, trochę się już nazbierało recenzji. Mamy dwóch książkowych nolife’ów w domu, którym bardzo dużo czytamy – 5 i 2 lata, to te grupy wiekowe są teraz dla nas najistotniejsze.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: