Nasze ulubione miejscówki w Warszawie.

O Warszawie piszemy dużo, jednak dla kogoś zupełnie spoza odnalezienie się w naszych relacjach może nie być oczywiste. Zatem w jednym poście zdradzam Wam, jakie są nasz ulubione miejscówki w Warszawie. Kompleksowo łapcie porady co zjeść, gdzie się bawić, spacerować, gdzie uciec przed deszczem i nawet gdzie dobrze wydać pieniądze. Jak zawsze u nas nie wszystkie miejsca będą typowo dedykowane dla dzieci, ale na pewno pociechy będą tu się czuły dobrze. Twardo stawiamy na zrównoważony rozwój całej rodziny.

miejscówki w Warszawie

Miejscówki w Warszawie – gdzie zjeść śniadanie.

Secret Life Cafe.

miejscówki w Warszawie

Słowackiego 15/19

To miejsce, w które mogłoby się równie dobrze nazywać luz blues. Nikt się tu nie spina, wszyscy są mile widziani. Czy to dziecko, czy to pies. A zdarza się nawet kot. Kawa jest przedobra, kompozycje w menu również. Latem wszystko się wylewa na trzy ogródki.

Fawory.

miejscówki w Warszawie

Mickiewicza 21

Znowu Żoliborz, bo Żoliborz jest najfajniejszy jest, wiadomix. Co drugi lokal usługowy to miejsce gdzie serwują kawę, i to nie ekspresso, ale taką że wie się skąd i co i jak. W Faworach z resztą jedną z lepszych. Śniadania są urozmaicone, są wersje wege i no gluten.

Kółko i krzyżyk.

miejscówki w Warszawie

Rydygiera 17

Kawiarnia dla dzieci, miejsce totalnego dobra i estetycznej przyjemności. Grozi pozostaniem na dzień cały. Dają takie chałki z patelni obtaczane w jajku, że hoho.

Porananas.

miejscówki w Warszawie

Mickiewicza 17.

Najlepsze naleśniki ever, bezglutenowców też zadowolą, super domek w ogródku. Weekend w Warszawie z dziećmi nie może się obyć bez.

MoMu.

miejscówki w Warszawie

Wierzbowa 9/11

Śródmieście. Nasza ulubiona opcja w tygodniu, bo od poniedziałku do piątku do 12.00 dają śniadania za 1 zł do kawy. Ale to są takie śniadania, od szczęśliwych kurek i z kurkami, że warto zapłacić każdy hajs.

Nasze miejscówki w Warszawie – gdzie zjeść obiad.

 

Pasadena.

miejscówki w Warszawie

Generała Zajączka 9b.

Welcome to Żol again. To jest złote miejsce, bo bardzo duże i z mega fajnych kącikiem dla dzieci. Taką bazą, z której ciężko wyciągnąć na gnocchi z parmezanem nawet. Dają tu ulubioną zupę pomidorową Idki.

Mizu.

miejscówki w Warszawie

Duchnicka 3

Dla wielbicieli Japonii. Dzieci mają osobne pomieszczenie do dyspozycji. W menu są specjalne sushi dla dzieci, miski awokado na życzenie, makarony dla starszaków.

Gdzie na słodkie i kawę.

Deseo.

miejscówki w Warszawie

Angorska 27, Burakowska, Hala Gwardii, a niedługo Służew.

Są ludzie, którzy przyjeżdżają specjalnie z drugiego końca Polski, by skosztować tych dzieł sztuki, więc chyba jak już się przyjechało z innego powodu na weekend z dzieckiem do Warszawy, to trzeba na Kępę się udać. Gwarantuję zachwyt dzieci totalny. Są ciacha, praliny i lody. Na poziomie ośmiotysięczników.

Ulica Baśniowa.

al. Wojska Polskiego 41.

Mówi się, że to najlepsze lody w stolicy. I mówi się słusznie, jak dla mnie nie wszystkie smaki rzucają na kolana, ale większość bardzo. W zimę wspaniała oferta klasycznych ciastek i deserów.

Targi Śniadaniowe.

Żoliborz (al. Wojska Polskiego) – sobota, Mokotów (Woronicza/Puławska) – niedziela.

Znowu jedzenie, ale przecież podróżuje się przecież po to, by jeść. A może nawet nie tylko podróżuje. Najatrakcyjniejsze targi są w ciepłych miesiącach, bo wtedy odbywają się plenerowo. Zbiór ciekawych wystawców restauracji, są tygodnie tematyczne.

Place zabaw.

Tych nie brakuje. Napisałam wszystko co wiem o żoliborskich, o tych na Muranowie i przy Starówce. Osobno prezentowaliśmy II Ogród Jordanowski. I wiele innych. Spektakularne są też dinozaury na Ursynowie (Park Kozłowskiego) i przy Bażantarni na Kabatach.

miejscówki w Warszawie
Weekend w Warszawie z dziećmi – Park Żeromskiego.

Na zewnątrz.

Osiedle Jazdów.

miejscówki w Warszawie

Kawał powojennej historii stolicy. Domków fińskich było tu kiedyś ponad 500, mieszkali tu Ci, którzy stolicę odbudowywali. Parę lat temu była o nie wielka walka, bo ktoś się zorientował, że ziemia na której stoją drewniane chatki jest cenna. Na szczęście społeczeństwo wygrało. Teraz organizowane są tu dobre inicjatywy.

Łazienki.

miejscówki w Warszawie
Weekend w Warszawie z dziećmi.

Niby sztamp, ale jednak atrakcyjny. Najlepiej rozwijająca się placówka muzealna w Polsce jak dla mnie. W niedziele od maja do września o 12.00 i 16.00 grają koncerty fortepianowe. W Starej Kordegardzie jest strefa dla dzieci.

Ścieżka nad Wisłą.

miejscówki w Warszawie

Na Pradze jest ścieżka nad Wisłą, cudownym widokiem na „lepszą” stronę miasta. Są pure nature place zabaw no i po drodze ZOO.

Spacer po historii Żydów.

miejscówki w Warszawie

Dla starszych dzieci bardzo dobry temat, plan na kawał historii. Spacer po Muranowie, po wszystkich ważniejszych miejscach związanych z trudnym rozdziałem.

W środku.

U Króla Maciusia.

miejscówki w Warszawie

Miejsce edukacji rodziny. Sala zabaw dla dzieci analogowych, które nie są atakowane bodźcami, ale wychowywane w duchu Montessori.

Centrum Nauki Kopernik.

miejscówki w Warszawie

Przepaść można bez reszty. Zachwyci się i dziecko i człowiek dorosły. Doświadczalność i namacalność. Skutek uboczny – potem w każdej innej placówce wszystko chce się macać.

Zamek Królewski.

miejscówki w Warszawie

Cała Starówka ładne kadry udostępnia, zamek choć odbudowany może zachwycić. A jak ma się wysokie wymagania, to Rembrandt powinien je zadowolić. My chodzimy i obgadujemy dawną modę, szukamy detali na obrazach. W weekendy można trafić na dobre warsztaty i lekcje pokazowe przy dziełach.

Usługi dodatkowe.

MouseHouse.

miejscówki w Warszawie

ul. Lisa Kuli 3

Jak miejscówki w Warszawie, to chyba jakiś ciuch by się przydało kupić? Na Lisa Kuli na Żoliborzu jest sklep marzenie dla matki i córki. Najlepsi polscy projektanci, najpiękniejsze ubrania. Ja kocham.

Pan Pantaloni.

miejscówki w Warszawie

Nasze ukochane pantalonki (w innych spodniach Sania i Ida nie chodzą). Jesteśmy wierni od początku i uwielbiamy. Sania odmawia chodzenia w jakichkolwiek innych spodniach.

Fryzjerkowo.

miejscówki w Warszawie

ul. Foksal 12/14

A może z okazji wizyty w Warszawie do fryzjera z dzieckiem? Bo nawet największe traumy ukoi w swoich rękach pani Marta na Foksal.

Maluj Maluj.

miejscówki w Warszawie
Weekend z dziećmi w Warszawie, z przyjemnością dla mamy.

Gdyby się matce paznokieć złamał, albo chciała mieć chwilę relaksu z dobrym okiem na dzieci, to na Burakowskiej jest miejsce idealne.

Nasze miejscówki w Warszawie, propozycja podania.

Jakby przyjechała na weekend do Warszawy z dziećmi (taki powiedzmy trzydniowy) to bym zrobiła tak:

Piątek: śniadanie w MoMu, potem spacer po praskiej stronie Wisły i ZOO. Piechotą na Żoliborz i obiad w Pasadenie. Plac zabaw w Żeromie.

Sobota: śniadanie w Kółko i krzyżyk, spacer po Muranowie (razem z wizytą w Polin i Królem Maciusiem), po drodze są place zabaw, Hala Gwardii.

Niedziela: śniadanie na Targu Śniadaniowym na Mokotowie, Łazienki i koncert, plac zabaw w parku Ujazdowskim (na dniach otwierają nowiuśki), obiad w Lente, Centrum Nauki Kopernik, osiedle Jazdów.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: