Nocleg w Rewie • Chëcz Kòle Szpërka.

Pięknie jest zasypiać słysząc szum morza za oknem. I mewy. Ile znacie miejscówek, z których okien widać czy trzeba już iść wbijać drewniane słupki parawanów? 😉 No w ilu? Tak właśnie jest w Chëcz Kòle Szpërka w Rewie. Charakterystyczna zielona, kaszubska chata. Dom gościnny z restauracją na parterze, ma pokoje gościnne na piętrze. Stoi w pierwszej linii przy Zatoce Puckiej, wyjście z ogrodu jest prosto na plażę.

Chëcz Kòle Szpërka

Chëcz Kòle Szpërka.

Pokoi jest osiem, nie są zbyt duże, raczej ciasne, ale te od zatoki mają niebywałą zaletę – olbrzymie tarasy. Można więc zarówno przed śniadaniem, jak i po kolacji spędzać czas również na (bardzo) świeżym powietrzu. Wyposażenie jest praktyczne – duże łóżko, stolik, dwa taborety, szafka, szafa. Jest czajnik i zestaw herbat i kaw z cukrem i śmietanami. W niewielkiej łazience jest suszarka i świetnie grzejących kaloryfer (dla nie bez znaczenia, bo codziennie robimy pranie).

Chëcz Kòle Szpërka

Chëcz Kòle Szpërka

Jeśli planujecie przyjazd ze starszymi dziećmi to doskonałym rozwiązaniem będzie wzięcie dwóch pokoi.

W restauracji na parterze serwowane są śniadania, mega obfite. Naleśniki, owoce, domowy chleb, sery, wędliny, parówki lub jajka w rożnej postaci. Serwowane do stolika, nie po szwedzku.

Chëcz Kòle Szpërka

Chëcz Kòle Szpërka

Właścicielka to kobieta z sercem na dłoni, znająca dobrze okolicę.

Chëcz Kòle Szpërka

Przy Chëcz Kòle Szpërka działa otwarta od maja szkółka windsurfingowa, bo wiedzcie, że w Rewie podobno lepiej wieje niż na Helu i woda płytsza. Doskonale jest więc miejsce by stawiać pierwsze kroki, sama się uczyłam (w Juracie), więc serio można polatać trochę na Zatoce Puckiej.

Okolica jest idealna na wakacje o każdej porze roku. Rewa wciśnięta jest między dwa okazałe rezerwaty przyrody – Mechelińskie Łąki i Bekę. Jest gdzie spacerować.

Checz Kole Szperka – zarezerwuj tu, wpadnie nam grosz, dla Ciebie bez różnicy w cenie.

Chëcz Kòle Szpërka

Polskim wybrzeżem idziemy na piechotę we współpracy z PROT, by znaleźć najpiękniejsze zakątki i podpowiedzieć Wam najlepszej miejsca noclegowe. Zajrzyjcie do naszych zakładek POMORSKIE, DOBRE SPANIE – POMORSKIE i DOBRE JEDZENIE – POMORSKIE. Na pewno znajdziecie z nami swoją idealną miejscówkę nad Bałtykiem!

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: