O NAS

Dzień dobry! Podróżująca Rodzina to my: Magdalena, siedmioletni Sasza i czteroletnia Ida. Największą wartością jest dla nas spędzony razem czas, a najlepiej nam w drodze. Lubimy liczyć drzewa w lesie, wąchać stare drewniane drzwi oraz rozpoznawać świętych na obrazach w kościołach i muzeach. Zaglądamy do miast, ale najbardziej lubimy za oknem ciszę, ewentualnie szum drzew lub skrzekot mew. Ida na pierwszego roadtripa pojechała w wieku 45 dni. 

Bloga piszę ja, Magdalena. W teorii archeolożka i muzealniczka, skrzętnie wykorzystująca wiedzę zdobytą na studiach w swojej pisarskiej pasji.

Podróżować lubiłam zawsze. Pierwszy raz samodzielnie wybrałam się na cegielnię niedaleko domu babci w wieku czterech lat i jeszcze zabrałam tam młodszego brata. Babcia nie była zachwycona, musiała przerwać lepienie pierogów, by nas szukać. W tym samym roku pojechałam pierwszy raz za granicę (już z mamą) na roadtripa Niemcy-Włochy-Francja. Jako dziecko i nastolatka najchętniej jeździłam nad morze i w góry, bez spektakularnych destynacji. W Śródziemnomorzu zakochałam się w wieku lat 14, gdy znalazłam się pierwszy (i przedostatni jak dotychczas) raz w hotelu all inclusive na Majorce. Jednodniowa wycieczka do stolicy wyspy totalnie zamąciła mi w głowie. No i stało się tak, że zostałam archeologiem śródziemnomorskim. W czasie studiów odwiedziłam większość krajów tego ciepłego basenu, jak również różne państwa europejskie. Mieszkałam we Włoszech, pracowałam w Syrii, na Krymie, w Czarnogórze. Po studiach angażowałam się w projekty kulturalne i edukacyjne. A potem wyprowadziłam się “na zawsze” do Krakowa.

Obecnie naszą bazą jest Warszawa.

Współpracowałam z wieloma portalami i gazetami, moje teksty pojawiały się na głównej stronie gazeta.pl i onet.pl. Chętnie promuję zrównoważoną turystykę niemasową, moim hasztagiem jest #mytolas.
Jestem współautorką przewodnika po Bornholmie oraz autorką trochę przewodnika, trochę pracy na źródłach – „Śladami księdza Stefana Wyszyńskiego” (po Lubelszczyźnie). Będąc w ciąży z Idą i w pierwszych tygodniach jej życia napisałam przewodnik „Kazimierz Dolny, Lublin i okolice”. Niech nikt więc nie mówi, że dzieci ograniczają .-) Mam również za sobą współpracę z Polską Organizacją Turystyczną, Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną, ogromny projekt z Modą na Mazowsze – odwiedziliśmy na Mazowszu ponad 50 miejscowości, przeszliśmy wzdłuż i wszerz Kampinoski Park Narodowy
Obecna i aktywna jestem w najpopularniejszych kanałach social media: facebook.com i instagram.

Uważam, iż internet ma olbrzymią moc.

 

Print Friendly, PDF & Email