Pałac Brzeźno, rodzinny wypoczynek blisko Wrocławia.

Dolny Śląsk (niestety) nie jest naszym podwórkiem, mamy pełną świadomość, że omija nas wiele, mimo, iż Mazowieckiemu nic nie brakuje. Wykorzystaliśmy więc sytuację i w drodze do Niemiec zatrzymaliśmy w jednym z miejsc na naszej liście do odwiedzenia. Pałac Brzeźno to specjalizujący się w przyjmowaniu golfistów obiekt znajdujący się 40 km od Wrocławia. Mile widziane są tu rodziny, goście indywidualni, nawet kolonie i półkolonie. Można tu aktywnie spędzić czas w luksusowych warunkach. Eleganckie wnętrza, obszerne pokoje, piękny ogród i przedobra beza.

Pałac Brzeźno

Pałac Brzeźno.

Zacznijmy od szczegółu do ogółu. Pokoje są bardzo komfortowe i przemyślane. Są dwa piętra – pokoje tradycyjne, bardzo pałacowe i przepyszne oraz na poddaszu, nowoczesne.

Pałac Brzeźno

Pałac Brzeźno

Pałac Brzeźno

Pałac Brzeźno

Parter budynku to wspólna przestrzeń spotkaniowo-konferencyjną.

Pałac Brzeźno

Pałac Brzeźno

Podziemia zajmuje wspaniałe SPA – 4 sauny, 2 jacuzzi, siłownia.

Pałac Brzeźno to budynek z historią. Zarówno park, jak i pałac zostały zorganizowane na początku XIX wieku. Budowla jednak jest przynajmniej trzecią w tym miejscu. Gruntowny remont nastąpił w 1913 roku, pałac nie został zniszczony w czasie wojen, jednak całkowicie go splądrował front radziecki. Potem zorganizowano tu klasyczny PGR. W latach 90. pałac Brzeźno popadał w ruinę. W 1999 r. zabytkowy kompleks znalazł nowego właściciela, który z ogromną troską o historię bardzo pieczołowicie odnowił i doprowadził do obecnego stanu.

Pałac Brzeźno

Pałac Brzeźno

Pałac Brzeźno

Największym atutem jest jednak teren wokół budynku. Przypałacowy ogród to spacerowy raj. Wielkie trawniki, miły staw, dzika rzeczka i gęsty las. Znajduje się tu mniejsze 6-dołkowe pole golfowe stanowiące idealne miejsce do treningu i nauki sztuki golfowej. Dołki wkomponowane zostały w naturalne ukształtowanie terenu – mijanki z drzewami, strumieniami i oczkami wodnymi.

Pałac Brzeźno

Pałac Brzeźno

Pałac Brzeźno

Pałac Brzeźno

Za drogą jest pełnowymiarowe 18 dołkowe pole golfowe. Można tu się zarówno uczyć, jak i doskonalić umiejętności. Jego długość to 5437 metrów. Dodatkowo znajduje się tu zadaszone driving range do doskonalenia walnięcia w kij.

Pałac Brzeźno

Pałac Brzeźno to miejsce przyjazne rodzinom i parom. Idealne zarówno na romantyczny weekend, jak i czas w większym gronie. My wybraliśmy go na przystanek w drodze do Niemiec, co również jest świetną opcją.

Pałac Brzeźno

Pałac Brzeźno

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: