Plaża Żoliborz – plac zabaw z cudownym widokiem na rzekę

Bulwary Wiślane wcale się nie kończą na wysokości Mostu Gdańskiego. Ciągną się paręset metrów dalej, i przechodzą we wspaniałą dziką ścieżkę, którą można na rowerze dojechać aż za Łomianki. W miejscu gdzie rozpoczyna się szlak jest Plaża Żoliborz. Fantastyczny, dziki plac zabaw, stanowiska piknikowe, w lato działa bar z niszowym piwem i przekąskami. W sezonie jest tłoczno, dziś, w jesienną sobotę było totalnie pusto.

Plaża Żoliborz
Plaża Żoliborz

Nieidealna sobota

Mieliśmy jechać na lasu pod Warszawę, oglądać i wąchać torfowiska, jeść drugie śniadanie na drewnianych kładkach i tulić się do siebie na leśnych ławeczkach z książkami. Jednak razem z otwarciem oka zagościł u nas w domu wielki foch i nic nie poszło tak jak miało. Moja święta babcia zawsze jednak mówiła, że nawet jak dzieje się coś złego, to może z tego wyjść coś dobrego. Jadąc więc na ostatnich oparach rodzicielskiej cierpliwości zrobiłam co w mojej mocy, by jednak ten dzień uratować. Więc gdy dzieci rzucałī w siebie warzywami na zupę, ja szybko pakowałam kanapki do śniadaniówek, i ubierając je już na klatce czym prędzej wypuściłam na błogosławiony dwór. I zapędziłam owieczki w kierunku Wisły.

Plaża Żoliborz

To spory teren, chętnie odwiedzany przez miłośników ognisk, pikników i dzikich zabaw. Jest parę stanowisk z “wielkim garnkiem” gdzie można bezpiecznie rozpalić ogień, ławeczki – pieńki do siedzenia, wszystko w klimacie przewalonego drzewa. Również plac zabaw jest bardzo udany – drewno z metalem i sznurami. Cud, miód i natura. Niebywały dla mnie urok mają takie miejsca, bardzo popularne w lato, w zimę – równie atrakcyjne, ale totalnie opuszczone i zapomniane.

Plaża Żoliborz
Plaża Żoliborz
Plaża Żoliborz
Plaża Żoliborz
Plaża Żoliborz
Plaża Żoliborz

Generalnie atrakcyjny raczej dla maluchów, ale jest parę drabinek na których przez chwilę nie ponudzą się również starszaki.

Wspomniany bar jest serio fajny z dobrym piwem (ach, jaka szkoda, że ten trunek ma indeks glikemiczny wyższy niż glukoza).

Plaża Żoliborz
Plaża Żoliborz
Plaża Żoliborz
Plaża Żoliborz

Bardzo Wam polecam udać się wgłąb ścieżki ciągnącej się wzdłuż Wisły, jest nieprawdopodobnie piękna.

Inne place zabaw w Warszawie

Plaża Żoliborz
Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: