Polska rodzinna – Inspiracje podróżnicze.

W życiu i na blogu stawiam na zrównoważony rozwój całej rodziny. By każdy znalazł dla siebie kawał czasu, szansę na poszukanie spokoju, rozwijanie pasji i satysfakcję. Lubimy słuchać o tym co jest dla kogo ważne i wspierać się w realizacji planów. Ten rok jest bardzo bogaty w podróże, choć bliskie, a nie wielkie skoki. Widzę plusy – robimy to na co może sobie pozwolić każdy. I właściwie, choć marzą mi się ekstrema, to uważam że to jest fajne. Planując perygrynacje po Polsce dobrze wiedzieć, jak zadowolić dzieci. Malcy rosną, i już nie da im się niczego narzucić. By oni szanowali nas i nasze potrzeby, musimy szanować ich. I oto na salony wjeżdża ona, cała na biało. Książka Polska rodzinna. Już nie musimy zastanawiać się co gdzie jest dla dzieci, bo wszystkie największe atrakcje w Polsce zostały zebrane w jednym miejscu. Czad, nie?

Polska rodzinna

Polska rodzinna.

Nakładem wydawnictwa Pascal ukazała się książka „Polska rodzinna” napisana przez Annę Piernikarczyk, portal Polskie Szlaki, oraz zaprzyjaźnione blogerki. W szesnastu rozdziałach wyeksponowane są, razem z mapą i fajnymi zdjęciami, najważniejsze atrakcje każdego województwa. Jak bardzo miło jest przeglądać, planować, wybierać. To idealna opcja nie tylko dla wybierających się w dany rejon, ale też, albo przede wszystkim, dla szukających atrakcyjnego przystanku na trasie. A może nawet cel jesiennej wycieczki?

Polska rodzinna

Polska rodzinna

Propozycje są różnorodne. Nawet bardzo. Każdy ma szansę wybrać w zgodzie z porą roku, pogodą i oczekiwaniami. Są parki rozrywki, ja je nazywam takimi, które wyrosły na niczym. Taki dom na skale. Ktoś miał pomysł i go zrealizował, fascynuje mnie, jaki sukces odnoszą te miejsca i potrafią przyciągnąć tłumy. Ja na początku byłam sceptyczna, bo jako archeolog śródziemnomorski lubię czerpać z historii. Jednak bawiliśmy się cudownie parę razy, choćby w Rąblowie czy Julinku, więc polubiłam te innowacyjne miejsca i jestem ciekawa nowych.

Polska rodzinna

Polska rodzinna

Polska rodzinna

Łaknący tradycji zostaną zaspokojeni – są tu kolejki wąskotorowe, ogrody zoologiczne, czy botaniczne. Autorki przeprowadzają nas po najpiękniejszych zakątkach, które mogłyby się okazać pokryły się odrobiną warstwą kurzu, ale dla dzieci wszystko okazuje się być atrakcyjne.

Są też miejsca dla miłośników sezonowych atrakcji – kompleksy basenowe, czy warszawska fabryka prezentów.

To niesamowite, jak wiele mamy teraz opcji, by zabawić dzieci w podróży.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: