#pomysłnaprezent Puzzle i gry CzuCzu

Parę dni temu opublikowałam artykuł o zabawkach w podróży, i choć czasy mamy mało mobilne, to okazało się, że trafiłam bardzo w Wasze gusta. Zatem ponieważ sezon jest taki, a nie inny podrzucam również garść inspiracji na świąteczny upominek. Puzzle i gry CzuCzu to genialne rozwiązanie – są piękne, wysokiej jakości, mają przystępne ceny i produkty można kupić nawet w popularnej drogerii na R.

puzzle i gry CzuCzu

Puzzle i gry CzuCzu

Tym razem nie sugerowałam się rozmiarem. Poleciałam w zamówieniu po całości i mamy całą nową półkę zabawek, takie, jakie potworki lubią najbardziej – czyli puzzle i gry. Fajne w CzuCzu jest to, że nawet jeśli puzzle są skomplikowane, dla starszaków, to nie idą w drobiznę, która jest męcząca, tylko w metraż i po prostu potrzeba więcej miejsca do ułożenia. Opiszę Wam po kolei nasz wybór, bo wszystko ma tu głębszy sens.

Puzzle i gry CzuCzu

Puzzle Mapa Świata

To właśnie te duże. To 168 elementów, więc układanie ich stanowi wyzwanie. Kontynenty są w różnych kolorach, dodatkowe rysunki przedstawiają uwarunkowania klimatyczne, florę, faunę i zabytki regionów. Uwielbiam za grafikę i rzetelność. Puzzle i gry CzuCzu to super zabawki edukacyjne, dzieci nawet nie wiedzą, że zakuwają. 🙂

Może to być punkt wyjścia do fajnych dyskusji i opowieści, kolejnych rozmów, książek i dalszego poznawania świata.

puzzle i gry CzuCzu
puzzle i gry CzuCzu

Puzzle obserwacyjne Mapa Polski plus plakat

117 elementów wspaniałej zabawy. Podczas wycieczki dowiecie się jakie są w Polsce województwa, a w nich zabytki i zwierzęta. Taki przegląd jest bardzo fajny dla tych, którzy byli już w wielu miejscach – można prześledzić przygody, które się przeżyło. U nas to jest naprawdę duży kawał doświadczeń, oraz inspiracja do kolejnych wyjazdów. Dodatkiem do układanki jest dwustronny plakat – po jednej stronie można wspomagać się obrazkiem ułożonych puzzli, a po drugiej więcej ciekawostek i informacji. Więc znów – edukacja i wspaniała podróż.

puzzle i gry CzuCzu
puzzle i gry CzuCzu
puzzle i gry CzuCzu

Puzzle obserwacyjne Dinozaury plus plakat

Sania jest wielkim miłośnikiem dinozaurów, więc musiały się znaleźć w naszym zamówieniu i one. Kadr z jury przedstawia różnej wielkości gady i kolorowy świat upalnej epoki olbrzymów. Mnóstwo dodatkowych informacji na plakacie rozwinie wiedzą już przyswojoną. Puzzle są podzielone na 60 elementów, jednak nie należą do super łatwych z racji zbliżonej kolorystyki na całym rysunku.

puzzle i gry CzuCzu

Puzzle obserwacyjne Kosmos plus plakat

Kosmos to ogromnie fascynujący element wszechświata, nam bardzo przybliżyła go piosenka W układzie słonecznym. Sania dość dobrze już kojarzy planety i orientuje się w kosmicznych faktach. Układ słoneczny to nasz globalny dom, fajnie coś w temacie wiedzieć. Ilustracja bogata jest w ładny detal, kolejne pytania, informacje na plakacie – zabawa na parę godzin!

puzzle i gry CzuCzu
puzzle i gry CzuCzu

Puzzle obserwacyjne Bałtyk plus plakat

To mój absolutny faworyt i hit w zabawie. Przekrój przez nasze rodzime morze, często odpuszczane na rzecz cieplejszych i bardziej kolorowych. Bałtyk jest fascynujący, a życie w nim dość bogate. Poznajmy ryby, szelfy, roślinność, głębiny. Na plakacie dodatkowe informacje. Dla nas Bałtyk jest bardzo bliski – przeszliśmy kawał wybrzeża pieszo i mamy plany rowerowe na resztę. Bałtyk składa się z 84 elementów.

puzzle i gry CzuCzu
puzzle i gry CzuCzu

Moje Ciało i plakat

Fantastyczne puzzle dla maluchów – sześć postaci z różnymi układami. Możemy odkryć gdzie trafia obiad, co robi nos i do czego służy język. Plakat doskonale uzupełnia wiedzę na schematycznych obrazkach. Pomocnym elementem przy układaniu może być tło, każdy z sześciu 14 elementowych układów ma swój własny kolor.

puzzle i gry CzuCzu

Pociąg do liczenia

Dłuuugie puzzle, wcale nie takie proste. trzeba dopasować kolejność, ułożyć tory, policzyć podróżników i dopasować kolejność cyferek. Ogromna satysfakcja dla maluchów. Miła liczebna podróż w tych mało podróżniczych czasach. Puzzle mają 30 elementów i są do nich dołączone scenariusze zabawy.

puzzle i gry CzuCzu
puzzle i gry CzuCzu

Pojazdy z pisakiem zmazywakiem

Idzie się ten temat nie nudzi. Książeczka z zadaniami na foliowych kartkach ze zmywającym się flamastrem. Rysuje, pisze po śladzie, łączy kropki, dorysowuje elementy. Te zadania są super w bardzo wielu okolicznościach.

puzzle i gry CzuCzu
puzzle i gry CzuCzu

Długie rysowanki

Mamy Kosmos i Dinozaury. Po jednej stronie szczegółowe długie scenki, a po drugiej zadania. Masa szczegółów, niebanalny kształt bardzo uprzyjemnia zabawę.

puzzle i gry CzuCzu
puzzle i gry CzuCzu

Zakręcona Matematyka, Zakręcona Ortografia

Pełne wyzwań zadania dla dzieci 7-12 lat. Genialne, czasem skomplikowane zadania. Ortografia i matematyka to nowe umiejętności szkolniaków i ogromna radość i satysfakcja dla dzieci, gdy te podstawówkowe umiejętności są zdobywane.

puzzle i gry CzuCzu
puzzle i gry CzuCzu
puzzle i gry CzuCzu

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: