Powrót Wieloryba – Benji Davies

Jesteśmy w domu. Będziemy w domu. Spędzimy ten czas bez paniki, w miłości. Bez śledzenia newsów przed śniadaniem. Ewentualnie aktualizacja informacji po posiłku. Dużo gotujemy, ciągle czytamy, bujamy na hamaku, trochę zgłębiamy ofertę dziecięcą Netflixa. Mamy stos wspaniałych, kolorowych lektur, na które brakowało czasu. Dziś polecam wraz z dziećmi “Powrót Wieloryba” wydanej przez Znak Emotikon.

Powrót Wieloryba

Powrót Wieloryba

Benji Davies jest znany z empatycznych i pełnych dobra treści. Noi i jego tata rybak mieszkają na wybrzeżu. Nadchodzi sroga zima, morze zamarza, statek taty utyka, syn się martwi jak sto pięćdziesiąt i rusza na pomoc. I tu zrobię trochę kinochama, więc nie czytajcie tego dzieciom przed premierą. Kiedyś kiedyś Noi z tatą uratowali małego wieloryba. Dobro okazane w przyrodzie zawsze wraca, a cierpliwość popłaca. Już dorosły wieloryb wraz z stadem ratuje życie chłopca, odpłacając mu pięknym za nadobne.

To ogromna lekcja miłości i pokory. Historia jest prosta i wzruszająca dla dzieci, a na tyle na ile może wzbudza lekką trwogę i głęboki oddech ulgi.

Kreska jest wyraźna, kolory stonowane.

Jeśli korzystasz z moich poleceń książkowych będzie mi bardzo miło, jeśli zrobisz zakupy tu. To link afiliacyjny. Dzięki temu wpadnie mi grosz za moją pracę.

Benji Davies to autor i ilustrator oraz reżyser animacji. Książkę z angielskiego przełożyła Małgorzata Pietrzyk.

Powrót Wieloryba
Powrót Wieloryba

Jeśli szukacie inspiracji do czytania z dziećmi to zapraszamy do naszego kącika, trochę się już nazbierało recenzji. Mamy dwóch książkowych nolife’ów w domu, którym bardzo dużo czytamy – 6 i 3 lata, to te grupy wiekowe są teraz dla nas najistotniejsze.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: