Przeogromny krokodyl i inne zwierzęta.

Przeogromny krokodyl, wielkiego wzrostu musi być i obrzydliwie głodny, by wpaść na pomysł posilenia się soczystym dzieciakiem upolowanym w mieście. Choć cała litania zwierząt napotkanych po drodze odradza mu ten barbarzyński czyn, potwór idzie po swoje paplając o przebiegłości swej na lewo i prawo.

Przeogromny krokodyl i inne zwierzęta

Przeogromny krokodyl.

Bajka okazuje się być z pięknym morałem, który od wczesnego dzieciństwa wpajała mi babcia – nie gadaj, tylko rób. Krokodyl zanim zrobił, się nagadał i średnio na tych wyszedł. Ale może to i lepiej, że głupi tyle gadają? Można dzięki temu ich powstrzymać od popełniania błędów.

Przeogromny krokodyl i inne zwierzęta

Magiczny palec.

Drugie opowiadanie, bo książka składa się z trzech, zupełnie niezależnych historii, to opowieść o dziewczynce mającej szczególną moc we wskazującym palcu. Wykorzystuje ona go, choć obiecuje sobie, że ostatnie razy, jak ją coś rozzłości tak na serio serio. I tak tym razem padło na myśliwską rodzinę. Palec działa trochę jak kapelusz u Muminków, nigdy nie wiadomo co komu zrobi. Tatę, mamę i dwóch synów polujących (och, jakże aktualny w Polsce temat!) pomniejszyło i zamieniło częściowo w ptaki. A kaczki, na które dopiero co polowali wprowadziły się z ludzkimi rękami do ich domu. Tu oczywiście również bije morał. O bezsensie polowania, współczuciu i równości też.

Przeogromny krokodyl i inne zwierzęta

 Żyrafa Peliś i ja.

Ostatnia historia traktuje o bandzie zwierząt, specjalizujących się w bezdrabinowym myciu okien. Miły chłopiec zaprzyjaźnił się Żyrafą, Małpą i Pelikanem, którzy kupili dom i szukają zleceń. Wieść w okolicy o ich profesji szybko się rozchodzi i szczęśliwie dostają zatrudnienie u wymagającego, podstarzałego księcia, który nie może nie ulec urokowi zwierzyńca. Opowiadania wspaniale ukazuje pracę zespołową i jej zalety.

Przeogromny krokodyl i inne zwierzęta

Przeogromny krokodyl i inne zwierzęta.

To książka wydana przez wydawnictwo Znak Emotikon. Ponad sto stron w dużym wydaniu, z ciekawymi ilustracjami, trochę farbowanymi, które wykonał Quentin Blake. Autorem opowiadań jest Roald Dahl. Książka jest pełna humoru, trochę do przegadania, bo porusza bardzo istotne tematy. Sani bardzo się podobały rymowanki przeplatające się w tekście, które z chęcią już recytuje przy różnych okazjach.

Jeśli szukasz inspiracji czytelniczych, zajrzyj do naszego działu KSIĄŻKI. Uwielbiamy czytać i bardzo lubimy polecać Wam nowe pozycje.

Za egzemplarz Przeogromnego krokodyla bardzo dziękujemy wydawnictwu Znak Emotikon.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: