Pucio na wakacjach.

Ulubiony ziomek Idy rośnie niemiłosiernie szybko. Kiedy na nasze pokoje wjechał pod koniec sierpnia lekko spóźniony Pucio na wakacjach, okazało się, że bawi nie tylko dwulatkę, ale i pięciolatka. Z sylab zrobiły się zdania,  i to takie pełniutkie. Dzieci wskakują na kolejne etapy rozwoju niewiadomo kiedy. Dopiero co sylabizowała, a już umie rozstawić nas po kątach. Idka od paru dni zwraca się do mnie w wołaczu nawet. Idka, której mowa dziwnym trafem rozwija się w podobnych torach co Pucia. Jestem bardzo ciekawa, jak to będzie dalej. Sania w wieku Idy mówił już pełnymi zdaniami, miał jedno spotkanie z logopedą w życiu, po którym w wieku trzech lat zaczął mówić R. Nigdy się nie pieścił, nie zdrabniał. A Ida to tak totalnie inny egzemplarz, że jestem gotowa na wszystko. Na razie bez spinki czytamy porankami Pucia.

Pucio na wakacjach

Pucio na wakacjach.

Czwarta część Pucia adresowana jest do zaawansowanych przedszkolaków. To ćwiczenia na głoskach. Bohaterowie pozostali ci sami – Misia, Pucio, Bobo, mama, tata. I ciocia i Funio. Muszę Wam zdradzić, że myślałam, iż kupuję książkę dla Idy. No bo Sania to ej, duży chłopak jest. Muminki czyta. Zawsze jednak to on rzuca się na każdą nową książkę w domu i wnikliwie ją ogląda od deski do deski. Tak też było i tym razem. Nieraz też słucha jednorazowo przygód takiego choćby Bolusia. Tu jednak się wkręcił. Cała historia na tyle mu się spodobała, że nie zdziwcie się, jeśli w najbliższym czasie udamy się na Kaszuby. Bo właśnie ten odpoczywa Pucio na wakacjach. Narracja jest treściwa i szybka, taka jak powinna być dla bystrego pędziwiatra.

Jeśli korzystasz z moich poleceń książkowych będzie mi bardzo miło, jeśli zrobisz zakupy tu. To link afiliacyjny. Dzięki temu wpadnie mi grosz za moją pracę.

Pucio na wakacjach

Pucio na wakacjach

Pucio na wakacjach

Tradycyjnie jest na pierwszej stronie słowo do opiekuna, wyjaśnienie w jaki sposób książkę wykorzystać do logopedycznych ćwiczeń. Na co zwrócić uwagę podczas zabawy i czego unikać. Zgadywanki na każdej stronie są podzielone w kategorie wiekowe – odpowiedni dla dzieci w wieku trzech, czterech i pięciu lat. Aczkolwiek oczywiście ta granica jest często indywidualna.

Pucio na wakacjach

Pucio na wakacjach

Pucio na wakacjach

Ostatnie trzy strony to propozycje zabaw językowych (no i ćwiczeń, tak bardzo podchwytliwie można z dzieckiem ćwiczyć!). Fajnie, że Pucio nie traci poziomu. Każda kolejna część jest dopieszczona i wnosi nowe. Pucia wydaje Nasza Księgarnia. Wszystkie strony są twarde, solidne i ciężko zniszczalne.

Pucio na wakacjach

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: