Restauracja Chëcz Kòle Szpërka w Rewie.

Już wiecie, że restauracja Chëcz Kòle Szpërka to super miejsce nie tylko do jedzenia, pisałam już o pokojach gościnnych, dziś więc druga karta. Choć zielony drewniany dom zarówno od zewnątrz, jak i zewnątrz, a nawet z nazwy, jest bardzo kaszubski, to serwowane dania raczej są w szerokim pojęciu lokalne.

restauracja Chëcz Kòle Szpërka

Restauracja Chëcz Kòle Szpërka.

Lubię takie miejsce, z których widok zapiera dech i można delektować się nie tylko posiłkiem, ale i otoczeniem: wystrojem, ładnym wykończeniem, takim ciepłem z serca. Chëcz Kòle Szpërka to rodzinny interes i to ciepło czuć z każdej strony. Obsługa jest uśmiechnięta, widać, że dobrze im tu gdzie są.

Chëcz Kòle Szpërka

Kaszubski wystrój jest wyważony, kolumny ozdobione misternym, typowymi dla regionu liniami kwiatów w letnich kolorach. Tabliczki z modlitwami i przysłowiami po kaszubsku. Można poczuć ten delikatny powiew regionalności. Cudowny jest taras – pewnością ukochany przez gości w cieplejsze dni. Prosto z niego wchodzi się na plażę.

Chëcz Kòle Szpërka

Trafiliśmy na moment, kiedy oferta kulinarna została świeżo napisana przy współpracy z Jurkiem Sobieniakiem. Ten miłośnik jedzenia i kucharz proponuje wiele rodzajów mięs i ciekawe, nietuzinkowe dania z ryb. Właściwie ma się ochotę na wszystko. Rumsztyk wołowy z sadzonym jajkiem, duszoną cebulą w bulionie brzmi pysznie, co nie? Albo golonka przypiekana z miodem, z chrzanem i piklami kaszubskimi. Dla mnie bomba. W końcu wzięłam zapiekanego dorsza z ziemniakami i boczkiem w sosie śmietanowym. Był szalenie dobry. Ida również się zachwyciła.

Chëcz Kòle Szpërka

Sania miał ochotę na kluchy, więc został ugoszczony domowymi bulwami ziemniaczanymi na masełku. Dobre smaki!

Chëcz Kòle Szpërka

Nie daliśmy rady spróbować, więcej. Taki urok samotnej podróży z dwójką dzieci. Ale Chëcz Kòle Szpërka i Rewa to miejsce, do którego będziemy z przyjemnością regularnie wracać.

Chëcz Kòle Szpërka znajduje się przy głównej ulicy w Rewie (Morska), w pierwszej linii zabudowy nad Zatoką Pucką. Blisko stąd do Mechelinek, czy rezerwatu Beka.

Chëcz Kòle Szpërka

Wybrzeżem Województwa Pomorskiego idziemy we współpracy z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną. Zajrzyjcie do naszych kategorii: POMORSKIE, DOBRE JEDZENIE POMORSKIE, DOBRE SPANIE POMORSKIE.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: