Robert Biedroń mówi • Włącz DEMOkrację.

Ta książka jest dokładnie taka jak nasz wszystkich prezydent in spe. Merytoryczna, konkretna, na luzie, i ładna graficznie. Włącz DEMOkrajcę to książka-gra, taki WOS dla najmłodszych. Z coraz większym zdumieniem, co dwie strony upewniałam się, czy Sania słucha i rozumie, zadając podchwytliwe pytania sprawdzające. Większość testów zdał, jeszcze więcej zadał pytań, wzbogacił swoje słownictwo o parę mądrych wyrazów i boję się pytać pań w przedszkolu, czy przypadkiem nie stworzył własnego państwa. Bo przepis jak to zrobić dostał.

Włącz DEMOkrację

Kiedyś dość mocno fascynował mnie Byron i utopia. Na innym etapie życia byłam przekonana, że jeśli urodziłabym się sto lat wcześniej to na bank zostałabym komunistką. Teraz oczywiście, jako już całkiem ukształtowana światopoglądowo osoba najbardziej doceniam wartości wolnościowo-demokratyczne. Bardzo bym chciała, by dzieci (nie tylko nasze) miały szansę na równy rozwój, dostęp do edukacji, zapewniony ciepły posiłek i start w życie z rozpędem. Życzyłabym sobie i nam wszystkim mieszkać w świecie pełnym empatii, poszanowania dla różnorodności i czerpania garściami ze świata tego co najlepsze. Uczyć dzieci od podstaw tego wszystkiego nie jest łatwo, a my zawsze trudnych tematach posiłkujemy się książkami. Tak było zawsze. Dwie godziny po odbiorze pozytywnego wyników testu ciążowego staliśmy przed wielkim regałem w księgarni i wybieraliśmy stosowną literaturę na najbliższe miesiące.

Włącz DEMOkrację

Włącz DEMOkrację.

Dziś podsuwamy dzieciom książki z uważnością, dbając i ładną kreskę i dobrą zawartość. Nigdy bym się nie spodziewała, że tak wcześniej zaproponujemy Sani książkę o ustrojach politycznych, ale takiej okazji jakiej zafundowali społeczeństwu wydawnictwo ZNAK emotikon i Robert Biedroń przegapić nie można.

Włącz DEMOkrację

Włącz DEMOkrajcę, to trochę gra, ale jednak najbardziej książka. W stosownych rozdziałach przedstawione od podstaw jest jak powstaje państwo, jakie są możliwości, co jest dobre, a złe. Ten wybór jest trochę autorytarny, bo na koniec możemy wyrosnąć jedynie na dobrego demokratę, przy innych zapędach mamy się cofać do poprzednich pól-rozdziałów. Jednak ja się w stu procentach zgadzam z autorem, który cytuje jedynie wcześniejszych myślicieli, iż żadna lepsza myśl nie została jeszcze zdefiniowana.

Włącz DEMOkrację

Książka Włącz DEMOkrację to doskonałe kompendium wiedzy, ale również niezła pigułka wiedzy dla rodziców, czy dziadków. To szalenie ważne, by dzieciom nie sprzedawać ściemy. Ostatnio odwiedziliśmy Słupsk, i choć prezydenta nie spotkaliśmy, to czuliśmy jego nowoczesnego ducha na ulicach miasta. Z przyjemnością słuchaliśmy ludzi, którzy swojego człowieka w urzędzie bardzo lubią i nie żałują, że dali mu kredyt zaufania. Bardzo bym chciała by ta książka weszła do kanonu i była rozsyłana po domach niczym Konstytucja w 1997 r.

Włącz DEMOkrację

Jeśli chcecie poczytać o tym co my czytamy to zapraszamy!

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: