SAM • Śniadanie w SAMie na Żoliborzu.

Jestem szczęśliwą matką dwójki, która uwielbia aktywnie spędzać czas. Zaliczamy różne miejscówki dla dzieci, kochamy miłością wielką Kółko i krzyżyk. Czasem jednak dla (mojej) higieny psychicznej potrzebuję pójść w miejsce, gdzie zagadam do kogoś innego, niż inna matka. Właśnie w taki dzień jak dziś, gdy padło na śniadanie w SAMie na Żoliborzu poznałam przemiłego OJCA TRÓJKI DZIECI. I i tak skończyło się na wymienianiu doświadczeń i pogadankach o wychowaniu. Taka karma. 😉 SAM zawsze jest pełny, przyciąga głównie warszawskie wersje cyfrowych nomadów. Ale warto wcisnąć się gdzieś lub chwilę poczekać, bo zjeść można bardzo dobrze.

SAM.

Jako mieszkańcy Żoliborza Południowego, zwanego również Nowym, bardzo czekaliśmy na lokalną pieksę. Miejsce gdzie będzie można kupić ciepły chlebek do domu, ale i zjeść na miejscu coś, czego akurat nie chce nam się robić w domu. Śniadanie w SAMie to wybór dobry, bo oferta jest bardzo szeroka. Od zwykłych kanapek, przez trochę „większe” jajecznice, po zestawy, których wielkość zaspokoja żołądek na pół dnia. Lokal usytuowany jest w budynku, w którym wcześniej był jakiś mechaniczno-garażowy small business. Składa się z restauracji serwującej śniadania i obiady oraz sklepu (niestety po schodkach). Na miejscu jest piekarnia, z której pieców wychodzą przepyszne sprawy od bagietek, przez bajgle, po żytni na zakwasie. Znajdą się też całkiem lubiane przez dzieci drożdżówki.

SAM

Śniadanie w SAMie.

Dziś mieliśmy iść na sushi, ale głody dopadły o zbyt wczesnej godzinie, więc wraz z mamą i dziećmi wybraliśmy SAM. Mama wybrała to co jadł nasz sąsiad, czyli jajka sadzone na tostach w awokado i hummusem. Ja zestaw wege. Czyli granolę z mlekiem roślinnym, świeże warzywa, hummus z pitą i koktajl owocowy. Sania podjadał od nas i miał swój koktajl. Ida zjadła awokado babci i mleko mamy. Wybór śniadań jest jednak o wiele szerszy. To właściwie cała litania możliwości, którą bardzo sobie można pochwalić w sytuacji częstych odwiedzin.

SAM

SAM

SAM to również obiady, nieraz już jedliśmy tam lunch. Pyszne ciasta i dobra kawa.

SAM znajduje się przy Rydygiera 9c (przy torach kolejowych, niedaleko wiaduktu).

Otwarte: poniedziałek 8-16, wtorek 9-22, środa-piątek 8-22, sobota 9-22, niedziela 9-21.

W okolicy jest problem z miejscami parkingowymi. SAM nie jest restauracją dedykowaną dzieciom, ale są tu one bardzo mile widziane. Jest duża ilość krzesełek z ikei.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: