Termy Mszczonów. Woda blisko Warszawy.

Choć ta powierzchowna część mnie, jest niezmiernie szczęśliwa, że wiosna i lato tak wspaniale dopisały w tym roku, to jednak pod skórą ilość upalnych i bezdeszczowych dni, trochę mnie przeraża. To jest dobre przerażenie, bo mobilizuje mnie do jeszcze dokładniejszej segregacji śmieci, sprzątania po sobie w naturze, oszczędnego używania wody i unikania bezsensownego używania samochodu. Miejmy nadzieję, że klimat się uspokoi, a my będziemy mogli cieszyć się beztrosko takimi dobrami jak Termy Mszczonów. 40 km od Warszawy, bardzo blisko cudownych Radziejowichotelu Afrodyta, można odpocząć w upalne dni nad wodą.

Termy Mszczonów

Termy Mszczonów.

Baseny są na zewnątrz. Jest ich parę. Mętna rzeka, którą można wypłynąć pod chmurkę, jest strefa rekreacji z podgrzewaną wodą – stanowiska masażu, wodospad, i dwie superko zjeżdżalnie – żółta mniejsza, choć i tak szybka i czerwona z zakrętasami. Duży basen ze szczęśliwie chłodniejszą wodą jest do pływania – tu Sania nie mógł wskoczyć z kołem ratunkowym. Super jest część dla maluchów – fontanny trochę przypominające wodny plac zabaw w Grodzisku Mazowieckim i obszerny brodzik z grzybkiem i zjeżdżalnią słoniem. przy basenach są leżaki (niewiele, kto pierwszy, ten lepszy) i strefa gastronomiczna. W letnim barku można kupić typowe dla polskiego wypoczynku przekąski – frytki, kebab, zapieksy, lody, soczki, cola. Może kiedyś doczekamy się zdrowego kiosku z marchewkami w słupki. Może.

Termy Mszczonów

Termy Mszczonów

Termy Mszczonów

Termy Mszczonów

Termy Mszczonów

Termy Mszczonów

Termy Mszczonów

Termy Mszczonów

Termy Mszczonów

Termy Mszczonów

Termy Mszczonów

Termy Mszczonów

Za kompleksem na ogromnym trawniku są miejsca piknikowe, i duży drewniany plac zabaw z piaskiem. Tam też jest trochę cienia.

Termy Mszczonów

Termy Mszczonów

Termy Mszczonów

To co mi się szalenie podobało, to stalowe wykończenie basenu – bardzo bezpieczna i higieniczna opcja. obiekt jest na tyle duży, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. My byliśmy w upalny wakacyjny dzień w tygodniu, nie było tłumu.

Wejścia na basen są na godziny, 1 godzina – 15zł, 2 godziny – 25zł, 3 – 35 zł, 6 – 65zł. My byliśmy dwie z kawałkiem i w zupełności wystarczą, by skorzystać ze wszystkich atrakcji.

Termy Mszczonów – dojazd.

Autem śmiga się autostradą na Łódź i zjazdem żyrardowskim (Wiskitki). Jest też możliwy dojazd komunikacją – busy do Mszczonowa odjeżdżają z parkingu P&R na Okęciu co godzinę.

Bezpieczeństwo na basenie.

Mamy bardzo złe doświadczenia z obiektami szaleństw wodnych, w ubiegłym roku w Parku Bajka w Błoniu Sania się przewrócił i rozwalił łokieć. Teraz jest mądrzejsza. Nabyliśmy antypoślizgowe skarpety basenowe Sweakers. Są genialne i choć wciąż Sania nie bryka pewnie, to już wie, że nie musi tak jakoś mega stawiać stópki za stópką.

Termy Mszczonów

Termy Mszczonów

Po Mazowszu jeździmy w ramach akcji Moda na Mazowsze we współpracy z Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: