Wakacje nad Bałtykiem • Jantar.

Jantar, to po litewsku bursztyn. Właśnie w tej wsi na Mierzei Wiślanej co roku odbywają Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu, są organizowane w lipcu. Choć podobno najlepiej złota Bałtyku szukać od marca do lutego. Tylko że mógłby być problem ze zwerbowaniem uczestników po sezonie. Jantar nie zapada w sen zimowy, bo działa tu sanatorium.

Jantar

Farma Jantar.

Gdy szukałam informacji co można robić w Jantarze w sezonie, odniosłam wrażenie, iż miejscowi są rekinami biznesu. Działają różnego rodzaju parki (owadów, Indian), szkoła zamienia się w Muzeum (oczywiście Bursztynu), Pasieka u Strusi, liczne bary i smażalnie. W tym całym chaosie jest perła. Farma Jantar na Gdańskiej, w kierunku Stegny! To mini zoo, w którym zgromadzone są zwierzęta, głównie hodowlane, ale nie tylko. W ptaszarni podziwiać można ptactwo ozdobne, ja uwielbiam perliczki na talerzu, na trawniku też są piękne. Pawie stroszą piórka, strusie szukają towarzystwa. Na olbrzymim polu parcele z kargurami, alpakami, kozami i mnóstwem innych przyjaznych czworonogów. Zwierzęta mają duże przestrzenie, są pogrupowane tak by się nie drażnić. Obsługa Farmy jest z wykształceniem weterynaryjno-zootechnicznym. Nie ma betonu. Jest dobrze! I zwierzęta mają gdzie się schować przed ciekawskimi w upalne i gwarne dni.

Jantar

Jantar

Jantar

Jantar

Największą chlubą Farmy są jednak konie. W stajni można doskonalić i poznawać tajniki jazdy, ale również prowadzone są zajęcia z hipoterapii. Farma raczej nie działa po sezonie, ten czas wykorzystywany jest naprawę porządkowe i udogodnienia tak bardzo potrzebne w wakacje. My tak trochę się wyprosiliśmy. Ale na legalu.

Jantar

Jantar

Nasz Jantar.

Przyszliśmy ze Stegny, poszliśmy do Mikoszewa. Bardzo, ale to bardzo lubimy Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana. Cudowne są pagórkowate wydmy, szerokie plaże i wysokie sosny. Kilometry ścieżek, dzika przyroda, bliskość ujścia Wisły, rezerwat Mewia Łacha, serio egzotyczne kadry z wydm bliżej Stegny. Można tygodniami się zachwycać.

Jantar

Jantar

Jantar

Zatrzymaliśmy się w apartamentach domkach Grześ na Rybackiej. To całoroczna opcja noclegowa z aneksem kuchennym. Czyste i bardzo praktycznie wyposażenie, jednak odrobinę starej daty. Piękną zaletą jest kominek.

Jantar

Jantar

Jantar

Przy głównym wejściu na plażę widzieliśmy jeden otwarty bar rybny.

Wybrzeżem Województwa Pomorskiego idziemy we współpracy z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną. Zajrzyjcie do naszych kategorii: POMORSKIEDOBRE JEDZENIE POMORSKIEDOBRE SPANIE POMORSKIE.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: