Wakacje nad Bałtykiem • Sasino.

Do tej pięknej miejscowości doszliśmy z Łeby pieszo. Bite 16 km, w pięknych okolicznościach przyrody, niech Was nie zwiedzie początkowa asfaltówka z Nowęcina. Szybko zamienia się w leśną drożynkę, choć jeszcze przez wieleset metrów ciągnie się za nią nazwa Lipowa. Bo od właśnie alei z tymi drzewami się zaczyna. Droga wiedzie wzdłuż jeziora Sarbsko, potem łącznikowo szosą (mało przyjemny odcinek, bez chodnika, z wąskim poboczem), warto jednak pokonać trud dla jednego kadru. Gdy wojewódzka skręca ostro w prawo, my idziemy prosto, przez łąki, i wyłania się zza drzew prognoza. Majacząca na horyzoncie latarnia morska Stilo jest drogowskazem, iż Sasino już niedaleko.

Sasino

Sasino, nadmorskie letnisko nie do końca nad morzem.

Sasino nie jest zatłoczone. U nas wybór był prosty – zatrzymaliśmy się w Cisowym Zakątku, to miejsce idealnie oddające nasze oczekiwania – doskonały design, dyskretni wczasowicze, wspaniały plac zabaw i jazgoczące ptaki. We wsi działa restauracja Ewa zaprasza, w której je się niebo. I wszyscy, absolutnie wszyscy nam radzili nie odpuścić. Jakże byśmy mogli. Wszyscy mieli rację. Samo Sasino znajduje się od morza kawałek – do latarni morskiej jest 3,5 km, nad morze prawie 5. Jest to dobra selekcja, bo Ci, którzy nie lubią dzikich spacerów po prostu tu nie przyjadą. My lubimy.

Sasino

Sasino

Sasino

Ja bym nawet powiedziała, że Sasino i okolice to przede wszystkim cudowne lasy. Niezliczone kilometry doskonałej jakości leśnych, ubitych dróg, po których wózki dziecięce jeżdżą bez problemu. Daje to możliwość różnorodnego wypoczynku o każdej porze roku.

Sasino

Sasino

Sasino

Sasino

Po drodze do Stilo i nad morze znajduje się rezerwat przyrody Choczewskie Cisy, nad morzem zaś podwoje otwiera Mierzeja Sarbska, wydmowe, trochę bardziej (dla nas niestety) piaszczyste tereny.

Sasino

Sasino to idealna opcja dla szukających ciszy, spokoju, miejsca z duża ilością ścieżek spacerowych i z dobrą kuchnią.

Sasino

Wybrzeżem województwa pomorskiego idziemy we współpracy z PROT. Zajrzyjcie do innych naszych pomorskich tekstów, tu mamy dobre spanie, a tu dobre jedzenie.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: