Weekend w Warszawie z dziećmi.

O Warszawie piszemy dużo, jednak dla kogoś zupełnie spoza odnalezienie się w naszych relacjach może nie być oczywiste. Zatem napisałam posta o tym, jak spędzić weekend w Warszawie z dziećmi. Kompleksowo łapcie porady co zjeść, gdzie się bawić, spacerować, gdzie uciec przed deszczem i nawet gdzie dobrze wydać pieniądze. Jak zawsze u nas nie wszystkie miejsca będą typowo dedykowane dla dzieci, ale na pewno pociechy będą tu się czuły dobrze. Twardo stawiamy na zrównoważony rozwój całej rodziny.

Weekend w Warszawie z dziećmi

 

Gdzie zjeść śniadanie.

Secret Life Cafe.

Weekend w Warszawie z dziećmi

Słowackiego 15/19

To miejsce, w które mogłoby się równie dobrze nazywać luz blues. Nikt się tu nie spina, wszyscy są mile widziani. Czy to dziecko, czy to pies. A zdarza się nawet kot. Kawa jest przedobra, kompozycje w menu również. Latem wszystko się wylewa na trzy ogródki.

Fawory.

Weekend w Warszawie z dziećmi

Mickiewicza 21

Znowu Żoliborz, bo Żoliborz jest najfajniejszy jest, wiadomix. Co drugi lokal usługowy to miejsce gdzie serwują kawę, i to nie ekspresso, ale taką że wie się skąd i co i jak. W Faworach z resztą jedną z lepszych. Śniadania są urozmaicone, są wersje wege i no gluten.

Kółko i krzyżyk.

Weekend z dzieckiem w Warszawie

Rydygiera 17

Kawiarnia dla dzieci, miejsce totalnego dobra i estetycznej przyjemności. Grozi pozostaniem na dzień cały. Dają takie chałki z patelni obtaczane w jajku, że hoho.

Porananas.

Weekend z dzieckiem w Warszawie

Mickiewicza 17.

Najlepsze naleśniki ever, bezglutenowców też zadowolą, super domek w ogródku. Weekend w Warszawie z dziećmi nie może się obyć bez.

MoMu.

Weekend z dzieckiem w Warszawie

Wierzbowa 9/11

Śródmieście. Nasza ulubiona opcja w tygodniu, bo od poniedziałku do piątku do 12.00 dają śniadania za 1 zł do kawy. Ale to są takie śniadania, od szczęśliwych kurek i z kurkami, że warto zapłacić każdy hajs.

 

Gdzie zjeść obiad.

Solec 44.

Weekend w Warszawie z dziećmi

Adres – jak sama nazwa wskazuje.

Choć dostać się tam z wózkiem to wyzwanie (są schody), to ja bym nawet na Mont Everest weszła, by kuchni Barona spróbować. Co to jest za poezja, która jeszcze co miesiąc się zmienia, więc właściwie człowiek co chwilę może iść po nowe.

Pasadena.

Weekend w Warszawie z dziećmi

Generała Zajączka 9b.

Welcome to Żol again. To jest złote miejsce, bo bardzo duże i z mega fajnych kącikiem dla dzieci. Taką bazą, z której ciężko wyciągnąć na gnocchi z parmezanem nawet. Dają tu ulubioną zupę pomidorową Idki.

Mizu.

Weekend w Warszawie z dziećmi

Duchnicka 3

Dla wielbicieli Japonii. Dzieci mają osobne pomieszczenie do dyspozycji. W menu są specjalne sushi dla dzieci, miski awokado na życzenie, makarony dla starszaków.

Gdzie na słodkie i kawę.

Deseo.

Weekend w Warszawie z dziećmi

Angorska 27, ale i Hala Gwardii.

Są ludzie, którzy przyjeżdżają specjalnie z drugiego końca Polski, by skosztować tych dzieł sztuki, więc chyba jak już się przyjechało z innego powodu na weekend z dzieckiem do Warszawy, to trzeba na Kępę się udać. Gwarantuję zachwyt dzieci totalny. Są ciacha, praliny i lody. Na poziomie ośmiotysięczników.

Ulica Baśniowa.

Weekend w Warszawie z dziećmi

al. Wojska Polskiego 41.

Mówi się, że to najlepsze lody w stolicy. I mówi się słusznie, jak dla mnie nie wszystkie smaki rzucają na kolana, ale większość bardzo. W zimę wspaniała oferta klasycznych ciastek i deserów.

Targi Śniadaniowe.

Weekend w Warszawie z dziećmi

Żoliborz (al. Wojska Polskiego) – sobota, Mokotów (Woronicza/Puławska) – niedziela.

Znowu jedzenie, ale przecież podróżuje się przecież po to, by jeść. A może nawet nie tylko podróżuje. Najatrakcyjniejsze targi są w ciepłych miesiącach, bo wtedy odbywają się plenerowo. Zbiór ciekawych wystawców restauracji, są tygodnie tematyczne.

Place zabaw.

Tych nie brakuje. Napisałam wszystko co wiem o żoliborskich, o tych na Muranowie i przy Starówce. Osobno prezentowaliśmy II Ogród Jordanowski. Spektakularne są też dinozaury na Ursynowie (Park Kozłowskiego) i przy Bażantarni na Kabatach.

Weekend w Warszawie z dziećmi
Weekend w Warszawie z dziećmi – Park Żeromskiego.

Na zewnątrz.

Osiedle Jazdów.

Weekend w Warszawie z dziećmi

Kawał powojennej historii stolicy. Domków fińskich było tu kiedyś ponad 500, mieszkali tu Ci, którzy stolicę odbudowywali. Parę lat temu była o nie wielka walka, bo ktoś się zorientował, że ziemia na której stoją drewniane chatki jest cenna. Na szczęście społeczeństwo wygrało. Teraz organizowane są tu dobre inicjatywy.

Łazienki.

Weekend w Warszawie z dziećmi
Weekend w Warszawie z dziećmi.

Niby sztamp, ale jednak atrakcyjny. Najlepiej rozwijająca się placówka muzealna w Polsce jak dla mnie. W niedziele od maja do września o 12.00 i 16.00 grają koncerty fortepianowe. W Starej Kordegardzie jest strefa dla dzieci.

Ścieżka nad Wisłą.

Weekend w Warszawie z dziećmi

Na Pradze jest ścieżka nad Wisłą, cudownym widokiem na „lepszą” stronę miasta. Są pure nature place zabaw no i po drodze ZOO.

Spacer po historii Żydów.

Weekend w Warszawie z dziećmi

Dla starszych dzieci bardzo dobry temat, plan na kawał historii. Spacer po Muranowie, po wszystkich ważniejszych miejscach związanych z trudnym rozdziałem.

W środku.

U Króla Maciusia.

Weekend w Warszawie z dziećmi

Miejsce edukacji rodziny. Sala zabaw dla dzieci analogowych, które nie są atakowane bodźcami, ale wychowywane w duchu Montessori.

Centrum Nauki Kopernik.

Weekend w Warszawie z dziećmi

Przepaść można bez reszty. Zachwyci się i dziecko i człowiek dorosły. Doświadczalność i namacalność. Skutek uboczny – potem w każdej innej placówce wszystko chce się macać.

Zamek Królewski.

Weekend z dziećmi w Warszawie

Cała Starówka ładne kadry udostępnia, zamek choć odbudowany może zachwycić. A jak ma się wysokie wymagania, to Rembrandt powinien je zadowolić. My chodzimy i obgadujemy dawną modę, szukamy detali na obrazach. W weekendy można trafić na dobre warsztaty i lekcje pokazowe przy dziełach.

Usługi dodatkowe.

MouseHouse.

Weekend w Warszawie z dziećmi

ul. Lisa Kuli 3

Jak wizyta w stolicy, to chyba jakiś ciuch by się przydało kupić? Na Lisa Kuli na Żoliborzu jest sklep marzenie dla matki i córki. Najlepsi polscy projektanci, najpiękniejsze ubrania. Ja kocham.

Pan Pantaloni.

Weekend z dziećmi w Warszawie

Nasze ukochane pantalonki (w innych spodniach Sania i Ida nie chodzą). Jesteśmy wierni od początku i uwielbiamy. Sania odmawia chodzenia w jakichkolwiek innych spodniach.

Fryzjerkowo.

Weekend z dziećmi w Warszawie

ul. Foksal 12/14

A może z okazji wizyty w Warszawie do fryzjera z dzieckiem? Bo nawet największe traumy ukoi w swoich rękach pani Marta na Foksal.

Maluj Maluj.

Weekend z dziećmi w Warszawie
Weekend z dziećmi w Warszawie, z przyjemnością dla mamy.

Gdyby się matce paznokieć złamał, albo chciała mieć chwilę relaksu z dobrym okiem na dzieci, to na Burakowskiej jest miejsce idealne.

Weekend w Warszawie z dziećmi, propozycja podania.

Jakby przyjechała na weekend do Warszawy z dziećmi (taki powiedzmy trzydniowy) to bym zrobiła tak:

Piątek: śniadanie w MoMu, potem spacer po praskiej stronie Wisły i ZOO. Piechotą na Żoliborz i obiad w Pasadenie. Plac zabaw w Żeromie.

Sobota: śniadanie w Kółko i krzyżyk, spacer po Muranowie (razem z wizytą w Polin i Królem Maciusiem), po drodze są place zabaw, Hala Gwardii.

Niedziela: śniadanie na Targu Śniadaniowym na Mokotowie, Łazienki i koncert, plac zabaw w parku Ujazdowskim (na dniach otwierają nowiuśki), obiad na Solec 44, Centrum Nauki Kopernik, osiedle Jazdów.

Zobacz rownież:

 • Bylismy z córką w stolicy dwa razy i podobało jej się 🙂

 • Kasia Makarska

  Super focie. 🙂
  Nie jestem za często w Warszawie. W zasadzie „przelotem” tylko. I za każdym razem jestem zachwycona. 🙂

 • Ciekawy i aktywny ten weekend 😉

 • My jeszcze z dziećmi w Warszawie nie byliśmy, ale powiem szczerze, że zachęciłaś mnie…:)

 • Karolina Cyran

  Dorzucę swoje „trzy grosze” do tego wątku. W tym roku, jedliśmy w Warszawie w trzech miejscach (nie jesteśmy stąd).
  Kuchnia Polska najlepsza była w restauracji Akademia, jedzenie super, pachnące, bez zbędego tłuszczu.
  W pozostałych dwóch miejscach jedzenie było średnie. Dobre, ale nie tak jak w Akademii.
  Ta restauracja jest godna polecenia tym bardziej przy temacie dzieci, bo też zabieramy je ze sobą i miały swój kącik zabaw i animatorów.
  Dla nas wyprawa do Akademii udana. Mieszane uczucia pozostawiły inne miejsca, nie zachęcają do dłuższego pobytu.