Wycieczki z Warszawy bez nocowania.

Długi weekend majowy czy sierpniowy to idealny czas na wakacje gdzieś dalej – można połączyć wolne dni i biorąc w pracy mniej urlopu wyjechać na dłużej. Dwa lata temu byliśmy np. na w’end majowy w Pirenejach, to była doskonała opcja. Można też zostać w domu. Bo na wakacjach już się było/dopiero będzie. Wycieczki z Warszawy na jeden dzień? Kiedyś byłabym przerażona, bo przez wiele lat żyłam w przeświadczeniu, że trzeba przyjechać kilkaset kilometrów, by coś zobaczyć dobrego. Bardzo się myliłam! Okolice Warszawy są szalenie bogate w atrakcje! Dużo czasu nam zajmie odwiedzenie ich wszystkich. O części pisałam już tu. Oto kolejna lista.

Wycieczki z Warszawy

Wycieczki z Warszawy:

Konstancin-Jeziorna.

Jedyne uzdrowisko na Mazowszu. Dokładnie co i jak napisałam tu. Można spacerować godzinami, przenieść się w czasie i podziwiać międzywojenne wille, oddychać solanką w Parku Zdrojowym, zjeść lody u Buchmana.

Górki Szymona i Ośrodek Wisła w Piasecznie.

Bardziej rekreacyjnie, doskonała opcja jeśli zostaniemy doświadczeni przez upały. Można nawet pochodzić po najprawdziwszym piasku. Są też opcje sportów wodnych. Pisałam tu.

Wycieczki z Warszawy
Górki Szymona.

Nieborów i Arkadia.

Muszę się zebrać i napisać o nich. Pałac w Nieborowie z założeniem ogrodowym i oddalona o parę kilometrów Arkadia to opcja na sielskie chwile z kawałem historii.

EDIT: napisałam!

Wycieczki z Warszawy
Pałac w Nieborowie, fasada ogrodowa.

Sochaczew.

Po za Muzeum Kolei Wąskotorowej jest miłe miasteczko z rynkiem, kościołem i zamkiem na wzgórzu.

Wycieczki z Warszawy
Muzeum w Sochaczewie.

Inowłódz.

Kawałek dalej, ale przewarto. Zamek, romański kościół na skarpie, synagoga. Świetny plac zabaw nad rzeką i okolice – Dolina Pilicy, to idealna opcja spacerowa.

Wycieczki z Warszawy
Zamek w Inowłodzu.

Kazimierz Dolny.

Może być tłoczno, ale jeśli zaopatrzycie się w nasz przewodnik (spójrz w prawo i kliknij na ikonkę) to będziecie wiedzieć co zrobić, by nie utonąć w tłumie! Na blogu o Lubelszczyźnie pisałam bardzo dużo.

Wycieczki z Warszawy
Góra Trzech Krzyży.

Pałac w Kozłówce.

Dobra opcja dla głodnych wrażeń kulturowych. Pałac i ogród, muzeum sztuki soc, urokliwe okolice, Lasy Kozłowieckie do spacerów.

Wycieczki z Warszawy
Widok na park z pałacu.

A Wy macie swoje ulubione wycieczki z Warszawy? Podzielcie się z nami!

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: