Z brzuchem na pokład – znakomity ebook Zależnej!

Wiele jest stereotypów związanych z macierzyństwem. Do lamusa odeszły pestki z truskawek przenikające do mleka matki, nikt już nie wierzy, że z dzieckiem to już tylko nad Bałtyk (choć nad morzem z dziećmi jest fantastycznie, szczególnie po sezonie). Coraz mniej jest w nas lęku, coraz więcej rozwagi i świadomości. Prowadzone są badania naukowe, obserwacje, wiedza naukowa trafia do zwykłych śmiertelników i śmiertelniczek. I tak też jest z podróżowaniem w ciąży. Jeszcze niedawno przyjmowało się za pewnik, że kobieta która nosi pod sercem potomstwo podróżować nie powinna. Jak bardzo to się zmieniło opowiada w swoim ebooku Z brzuchem na pokład Agnieszka – Zależna w Podróży.

KUP EBOOKA TU

Mam dwoje dzieci – Sania ma 6 lat, Ida 3, nie wiem czy jeszcze będzie mi dane dać życie, ale uważam to za jedno z piękniejszych i bardziej odpowiedzialnych zadań, jakie ma ludzkość. Moje ciąże były nieprawdopodobnie bezproblemowe. Nie miałam mdłości, nic mi nie puchło, nie łupało w krzyżu, bardziej schudłam niż przytyłam. Miała dwie cukrzyce ciążowe, które były problematyczne, ale szczęśliwie nie doprowadziły do żadnych większych komplikacji. Musiałam bardzo uważać na dietę, walczyłam by nie wprowadzono mi insuliny.

Z wielką radością przyjęłam propozycję Agnieszki by zostać partnerem medialnym ebooka o podróżowaniu w ciąży. To wspaniałe, kompletne kompendium wiedzy, do stworzenia którego zaangażowani zostali położna, specjaliści i osoby ogromnie doświadczone. Agnieszka porusza każdy możliwy aspekt i wspaniale, że nie przyjmuje retoryki “zadzieram kiecę i lecę”, tylko rzetelnie i poważnie podchodzi do całej sprawy.

Z ebooka Z brzuchem na pokład skorzystają zarówno pierworódki, jak i doświadczeni rodzice. Sama nie zdawałam sobie sprawy z wielu zagrożeń i możliwości, które przede mną stały. Publikacja ma przyjemny graficznie kształt z ramkami i wyłuszczeniami. Jest jednak stonowana i niepstrokata.

Co tam w środku

Zaczyna się bardzo merytorycznie, czyli klasyfikacji wyjazdowej. Czy w ogóle wyjeżdżać, a jeśli tak to kiedy, gdzie i jak. Zalecenia specjalistów, wątpliwości, coś czego ja w ogóle nigdy nie dotknęłam, nawet mi nie przeszło przez myśl – WARUNKI UBEZPIECZENIA. Są doświadczenia i trudności innych matek przemierzających świat z brzuchem (moje też).

Agnieszka porusza ważną kwestię, iż ciąża to ostatni moment na samotną podróż przed dłuugą przerwą. Ja pierwszy raz “zostawiłam” Sanię jak pojechałam do szpitala rodzić Idę, a Idę gdy miała niespełna trzy lata. Oboje dzieci karmiłam grubo ponad dwa lata piersią, spały ze mną, spędzałam z nimi 24 godziny na dobę (i przyniosło mi to ciężkie kilogram szczęścia, podobnie jak pierwsze wyjazdy bez nich). W macierzyństwie ważna jest równowaga i celebracja etapów, one nie wracają.

W ebooku znajdziecie masę porad dotyczących konkretnego spędzania czasu na wakacjach – basenów, gór, jazdy konnej, nart, opalania, sportów wodnych i transportu wodnego. Każda część jest wzbogacona o doświadczenia autorki lub/i zaprzyjaźnionych doświadczonych podróżniczek.

To wspaniała, pełna wiedzy i informacji pozycja wydawnicza, która doda Wam otuchy!

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: