Zabawki idealne na wakacje.

Z dziećmi chce się podróżować. Szczególnie jeśli trafia się egzemplarz współpracujący, można się z nim dogadać, przesypia loty, a na lotniskach pełni funkcję gwiazdy socjometrycznej hali odlotów. Czasem jednak nawet złoty Sania, król świata i okolic, nie da się zapchać grissini. Czasem po prostu ma ludzką potrzebę pobawienia się. Pomijając wszystkie gry słowne i zabawy ruchowe, przedstawiam Wam listę naszych must-have gadżetów, które bierzemy ze sobą już od jakiegoś czasu w drogę. Zabawki idealne na wakacje. Czy to samolotem, czy pociągiem, czy autem. Coś innego niż książki, bo te zawsze mamy ze sobą.
Zabawki idealne na wakacje.

Story cubes.

Absolutny hit u nas. Kostki tematyczne. Rzucasz i układasz historię z tego co wypadło. Mamy trzy zestawy – muminkowy, lekarski i sportowy. Super sprawa nie tylko w podróży. Można grać na różne sposoby – opowiadać historie, wymieniać co się widzi, starać się wyrzucić ulubione postaci. Można grać jedną kostką, trzema lub wszystkimi. Można też układać wieżę. Super kreatywna sprawa. Nie do znudzenia i zgubienia (pudełeczko). Kupiliśmy w Zabawki Niebanalne.
Zabawki idealne na wakacje.

Ludziki firmy Safari.

Są różne zestawy tematyczne. My mamy Arktykę i wieś. Można robić scenki z rysowaniem scenografii na kartce. Jeśli jedziecie w inną część świata, warto wybrać zestaw zwierząt odpowiadający okolicy. Będzie to doskonałe wprowadzenie w opowieści o tym co Was otacza. Kupiliśmy w Kabum.
Zabawki idealne na wakacje.

Latarka z różnymi nakładkami do zabawy z cieniami.

Wymaga odpowiednich warunków (ciemności), ale seanse bardzo się dzieciom podobają.Ułatwia zasypianie w nowym miejscu. Kupiliśmy w Kabum.
Zabawki idealne na wakacje.

Pacynki. 

No chyba nie trzeba zachwalać i tłumaczyć? Świętnie się sprawdzi podczas samej drogi. Kupiliśmy w Stylove.

Zabawki idealne na wakacje.

Wyklejanki.

My kochamy te wydawnictwa Widnokrąg. Jeleń, jeleniodzik, a może dzikowilk? Trochę tekstu, naklejki detali i naklejki pełnych postaci. I ładna kreska!

Zabawki idealne na wakacje.

Kolorowanki.

Nie trzeba brać z domu, do kupienia są na całym świecie.

Zabawki idealne na wakacje.

Mata, koc, plecionka.

Obowiązkowa sprawa, dla nas również na co dzień. Każde dziecko potrzebuje odpoczynku, pikniki są powszechnie lubiane. A najbezpieczniej (dla dziecka) i najczyściej (to istotne dla matki i ojca) jest na własnym kawałku materiału. U nas od lat sprawdza się mata La Millou.
Zabawki idealne na wakacje.

Co pod ręką.

Te zabawki sprawdzają się najlepiej.

Zabawki idealne na wakacje.

Oddychajcie!

i bierzcie zabawki idealne na wakacje.

Zobacz rownież:

  • Spodobały mi się zwłaszcza story cubes. Nie mam dzieci, więc wcześniej się z tym nie spotkałam, a wygląda to na mega kreatywne zajęcie. A to najbardziej lubię w zabawie z dziećmi 🙂 Zastanawiam się tylko jak Wy to wszystko mieścicie w bagażu?! 😉

  • Przypomniały mi się czasy, gdy sama byłam dzieciakiem. I rzeczywiście u mnie super sprawdzały się małe figurki (zbierałam te z Kinder Niespodzianki) oraz karty do gry, np. w Piotrusia, a później zwykłe, do gry w wojnę, garibaldę albo…pokera na cukierki 😀

  • Story Cubes znamy i bardzo lubimy, za to motyw latarki z nakładkami wylądował nam właśnie w pomyśle na prezent dla podróżników z dzieckiem ;)) fajnie, bo grudzień, to mocno prezentowy czas 😀

  • Nie słyszałam nigdy o story cubes i sama się w nich zakochałam! Zwłaszcza w wersji muminkowej, bo to moja ulubiona bajka 🙂 Moje dzieci na pewno będą je mieć.

  • Story cubes super również dla dorosłych 🙂

  • Gry są zbawienne w podróży dla małych dzieci. I słowne i planszowe i wszystkie inne.

  • Super 🙂

  • Dobrze czytać! Powodzenia z dziećmi! .-)