Zabawki idealne na wakacje.

Z dziećmi chce się podróżować. Szczególnie jeśli trafia się egzemplarz współpracujący, można się z nim dogadać, przesypia loty, a na lotniskach pełni funkcję gwiazdy socjometrycznej hali odlotów. Czasem jednak nawet złoty Sania, król świata i okolic, nie da się zapchać grissini. Czasem po prostu ma ludzką potrzebę pobawienia się. Pomijając wszystkie gry słowne i zabawy ruchowe, przedstawiam Wam listę naszych must-have gadżetów, które bierzemy ze sobą już od jakiegoś czasu w drogę. Zabawki idealne na wakacje. Czy to samolotem, czy pociągiem, czy autem. Coś innego niż książki, bo te zawsze mamy ze sobą.
Zabawki idealne na wakacje.

Story cubes.

Absolutny hit u nas. Kostki tematyczne. Rzucasz i układasz historię z tego co wypadło. Mamy trzy zestawy – muminkowy, lekarski i sportowy. Super sprawa nie tylko w podróży. Można grać na różne sposoby – opowiadać historie, wymieniać co się widzi, starać się wyrzucić ulubione postaci. Można grać jedną kostką, trzema lub wszystkimi. Można też układać wieżę. Super kreatywna sprawa. Nie do znudzenia i zgubienia (pudełeczko). Kupiliśmy w Zabawki Niebanalne.
Zabawki idealne na wakacje.

Ludziki firmy Safari.

Są różne zestawy tematyczne. My mamy Arktykę i wieś. Można robić scenki z rysowaniem scenografii na kartce. Jeśli jedziecie w inną część świata, warto wybrać zestaw zwierząt odpowiadający okolicy. Będzie to doskonałe wprowadzenie w opowieści o tym co Was otacza. Kupiliśmy w Kabum.
Zabawki idealne na wakacje.

Latarka z różnymi nakładkami do zabawy z cieniami.

Wymaga odpowiednich warunków (ciemności), ale seanse bardzo się dzieciom podobają.Ułatwia zasypianie w nowym miejscu. Kupiliśmy w Kabum.
Zabawki idealne na wakacje.

Pacynki. 

No chyba nie trzeba zachwalać i tłumaczyć? Świętnie się sprawdzi podczas samej drogi. Kupiliśmy w Stylove.

Zabawki idealne na wakacje.

Wyklejanki.

My kochamy te wydawnictwa Widnokrąg. Jeleń, jeleniodzik, a może dzikowilk? Trochę tekstu, naklejki detali i naklejki pełnych postaci. I ładna kreska!

Zabawki idealne na wakacje.

Kolorowanki.

Nie trzeba brać z domu, do kupienia są na całym świecie.

Zabawki idealne na wakacje.

Mata, koc, plecionka.

Obowiązkowa sprawa, dla nas również na co dzień. Każde dziecko potrzebuje odpoczynku, pikniki są powszechnie lubiane. A najbezpieczniej (dla dziecka) i najczyściej (to istotne dla matki i ojca) jest na własnym kawałku materiału. U nas od lat sprawdza się mata La Millou.
Zabawki idealne na wakacje.

Co pod ręką.

Te zabawki sprawdzają się najlepiej.

Zabawki idealne na wakacje.

Oddychajcie!

i bierzcie zabawki idealne na wakacje.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: