Zagłębocze – rodzinne miejsce w Poleskim Parku Narodowym

Uwielbiam takie miejsca, w których panuje klimat ośrodków wypoczynkowych z czasów mojego dzieciństwa (za zaznaczam, że młoda nie jestem), ale wszystko jest odnowione i dopracowane pod przyjmowanie rodzin. O Polskim Parku Narodowym marzyłam od dawna i kiedy nawigacja powiedziała: “Zagłębocze, jesteś u celu” poczułam lekki niepokój o te moje składkowe fascynacje. Bo wśród szumiących sosen dostrzegłam bandy dzieci biegających na bosaka, zrelaksowanych dorosłych pod domkami sączących schłodzone piwa, doskonały plac zabaw, a w oddali majaczyło lśniąca tafla jeziora. Mój plan się sypał, w bo z takiego miejsca ciężko się wyjeżdża, a trochę legł w gruzach, gdy w recepcja pani rzekła: “Animacje zaczynamy o 10”.

Zagłębocze

Zagłębocze – głębokie fascynacje wakacjami

Wszystko tu opiera się na rodzinie i zaspokojeniu jej potrzeb. Dla miłośników survivalu jest pole namiotowe i sanitariaty. Dla luksusowiczów (tym razem my) domki z łazienkami i w pełni wyposażonymi aneksami kuchennymi. Obiekt jest olbrzymi i cały porośniętymi wiekowymi sosnami, więc jest tu wszędzie przyjemny cień. Teren jest ogrodzony i zamykany na noc (można wejść z czipem, od kluczy, nie szczepionki).

Zagłębocze

Jest duży plac zabaw, tuż obok restauracja (są fantastyczne śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje). Jest i bar, w którym serwują prosecco za dychę i jest też aperol w ofercie. W ofercie restauracji są zarówno dania tradycyjne, jak i burgery, pizze, czy naleśniki pod dzieci. Śniadanie to poezja w bardzo rozsądnej cenie, uwaga: z warzywami na pokładzie.

Animacje to bajka warsztatowo-sportowa. Świetnie integruje dzieci z ośrodka, opieka jest w pełni profesjonalna i bardzo odpowiedzialna.

Domki

Domki domkom nierówne, więc jednak chwila refleksji nad. To nie jest taki o, domek, w którym da się przespać, z bólem. Tu są arcywygodne łóżka, doskonale wyposażone kuchnie, prysznice w których nie objecie sobie łokci, bo są dwuosobowe (conajmniej). Szafki są pojemne i mega funkcjonalne. W dużym pokoju jest regularny stół posiłkowy, a na tarasie drugi.

My mieliśmy domek tuż przy placu zabaw, choć Sania i Ida już tak średnio się jarają konstrukcjami obecnymi na tradycyjnych wybiegach.

Uwaga! DOMKI ZAGŁĘBOCZE SĄ CAŁOROCZNE, MAJĄ OGRZEWANIE PODŁOGOWE!

Zagłębocze

Jezioro

Jest małe. Ścieżka na około ma niecałe 3 km, jest super wygodna dla pieszych, rowerów i wózków. Plaża przy ośrodku jest spora, ma bardzo miły piasek. Tuż obok jest wypożyczalnia sprzętów wodnych – kajaków i rowerów wodnych. Bardzo polecam te ostatnie, skakanie z nich w kapokach na środku jeziora to ulubiony sport dzieciaków.

Zagłębocze

Ścieżka na około to doskonała opcja na spacer, okrążenie TAKIEGO akwenu zaspokoją ambicje małego odkrywcy.

Zagłębocze
Zagłębocze
Zagłębocze
Zagłębocze

Okolica

Nie da się bez kontekstu. Bo jeśli w czasie wakacji przyjdzie dzień, kiedy przejdzie Wam przez myśl, by się ruszyć gdzieś, to jesteście w jednym z 23 parków narodowych Polski. Polskie Park Narodowy jest dość podmokły, więc jego główne atrakcje, to malownicze kładki. Obczailiśmy parę fantastycznych tras:

Ścieżka Dydaktyczna “Czahary”

Zagłębocze

kolejna Ścieżka Dydaktyczna “Obóz Powstańczy”:

Zagłębocze
Zagłębocze

Ścieżka Dydaktyczna “Dąb Dominik”

Zagłębocze
Zagłębocze
Zagłębocze
Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: