Zawodowcy w świecie zwierząt.

Dziki świat, to wielka fascynacja Sani. W kategorii jego marzeń podróżniczych nie ma Disneylandu ani Legolandu. Ale jest Ziemia Franciszka Józefa już tak. Uwielbia książki tematyczne o zwierzętach, niedźwiedź polarny to ziomek, z którym Sania mógłby skakać po krach. Zawodowcy w świecie zwierząt to książka wydana przez Naszą Księgarnię, album opowiadający o czternastu środowiskach na całym świecie, w których bogata fauna ma swoją skrupulatną codzienność.

Zawodowcy w świecie zwierząt

Zawodowcy w świecie zwierząt

Zawodowcy w świecie zwierząt

Zawodowcy w świecie zwierząt.

Książka ma formę pięknie ilustrowanego wielkoformatowego albumu, najpierw plansza z charakterystyką środowiska – rafa koralowa, pustynia, sawanna, biegun północny, daleka preria, znany nam las, czy skaliste góry. Parę treściwych zdań z najważniejszymi faktami, które malcy łatwo przyswoją. Na kolejnych stronach opisanych jest parę najważniejszych gatunków oraz ich rola w mikroklimacie. Są dentyści, ogrodnicy, tancerze, kolekcjonerzy, akrobaci i śpiewaczki operowe. Każdy totalnie niezbędny dla otaczającego go świata. Tymi wspaniałymi lekarzami świata są albatrosy, biedronki, bobry, cywety, kormorany, papugoryby, piżmaki, skunks zwyczajny, wilk szary i wiele wiele innych. To ogrom inspiracji dla kolejnych poszukiwań i poznania fascynującego świata.

Jeśli korzystasz z moich poleceń książkowych będzie mi bardzo miło, jeśli zrobisz zakupy tu. To link afiliacyjny. Dzięki temu wpadnie mi grosz za moją pracę.

Zawodowcy w świecie zwierząt

Zawodowcy w świecie zwierząt

Zawodowcy w świecie zwierząt

Zawodowcy w świecie zwierząt

Zawodowcy w świecie zwierząt

Wielokrotnie rozmawiając z Sanią poruszaliśmy temat codzienności mniejszych braci. Co zwierzęta robią? Jak spędzają dni? Tylko śpią i jedzą? Jak organizują czas? Czy działają według rytmu, schematu? Co lubią? Koniecznie pokuście się na dotarcie do tych wszystkich ciekawostek.

Pokazujmy dzieciom, że świat zwierząt jest potrzebny, i że każde z nich ma zadanie i jest nieodłączną częścią wielkiej układanki, której tłem jest szczęśliwa przyszłość planety. Mieszkamy na Mazowszu czy Podlasiu, jeździmy do Włochy i Hiszpanii, czasem dalej, do Azji czy Afryki. Ale nie jesteśmy w stanie poznać wszystkich gatunków zwierząt, specyfiki klimatu i środowiska. Cuda się dzieją na podmokłych łąkach, w ciemnych głębinach oceanicznych czy wilgotnej puszczy tropikalnej.

Zawodowcy w świecie zwierząt

Jeśli chcecie poczytać o tym co my czytamy to zapraszamy, trochę się już nazbierało recenzji. Mamy dwóch książkowych nolife’ów w domu, którym bardzo dużo czytamy – 5 i 2 lata, to te grupy wiekowe są teraz dla nas najistotniejsze.

Print Friendly, PDF & Email

Zobacz rownież: